Սպորտ 18:16 12/12/2017 Հայաստան
Հայաստանի առաջատար հեծանվորդ Էդգար Ստեփանյանը դեկտեմբերի 15-ին և 16-ին Պորտուգալիայում կմասնակցի հերթական վարկանիշային մրցաշարին: ՀԱՕԿ-ից մանրամասնում են, որ  Ստեփանյանը հանդես կգա սկրեչ մրցաձևում:
Հեծանվորդի անձնական մարզիչ Արմեն Գյոզալյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է, որ հայտ են ներկայացրել նաև 4 կմ հետապնդումով վազք մրցաձևում: Սակայն տեղում՝ ըստ գրաֆիկի կհասկանան մասնակցել, թե՝ ոչ:
«Ճիշտ է՝ մրցաշրջանի վերջն է, բայց Էդգարը լավ մարզավիճակում է: Կարևորն այն է, որ շատ լավ է տրամադրված, ինչպես միշտ՝ մարտական: Նա կփորձի կարևոր միավորներ վաստակել»,- ասել է Արմեն Գյոզալյանը:
Հայ հեծանվորդը պայքարում է հաջորդ տարի Նիդերլանդներում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում հանդես գալու համար: ԱԱ-ին կկարողանան մասնակցել լավագույն 24 հեծանվորդները: Այժմ Էդգար Ստեփանյանը վարկանիշային աղյուսակում 21-րդն է:

Спорт 19:35 12/12/2017 Армения
Ведущий велосипедист Армении Эдгар Степанян 15-16 декабря в Португалии примет участие в очередном рейтинговом турнире. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Степанян выступит в дисциплине скрэтч. Личный тренер велосипедиста Армен Гезалян в отметил, что заявка представлена также в гонке на 4 км с преследованием. Однако уже на месте, исходя из графика, станет ясно, участвовать или нет.
«Верно, уже конец сезона, но Эдгар находится в хорошей спортивной форме. Важно то, что он очень хорошо настроен, как всегда по-боевому. Он попытается набрать важные очки», – сказал Армен Гезалян.
Армянский велосипедист борется за право участия в следующем году на предстоящем в Нидерландах чемпионате мира. В первенстве мира смогут  участвовать 24 лучших велосипедиста. Эдгар Степанян находится в рейтинговой таблице на 21-м месте.