Հասարակություն 11:25 11/01/2018 Տարածաշրջան
ԱՄՆ պետդեպարտամենտը Ադրբեջանը ներառել է ահաբեկչության ու անվտանգության  առումով վտանգավոր երկրների ցանկում: Պետական գերատեսչության պաշտոնական էջում  հրապարկվել են խորհուրդներ ճամփորդող քաղաքացիների համար, որոնք նպատակ ունեն արտասահմանում ապահովել ԱՄՆ քաղաքացիների անվտանգությունը:
Աշխարհի բոլոր երկրներն ընդգրկվել են չորս տարբեր կատեգորիաներում՝ երկրներ, որտեղ անվտանգության բավարար միջոցառումներ են իրականացվում, երկրներ, որտեղ այցելելու դեպքում պետք է զգույշ լինել, երկրներ, որտեղ այցելելու որոշումը պետք է վերանայել և երկրներ, որտեղ չպետք է այցելել:
Հայաստանն ընդգրկված է առաջին խմբի երկրների ցանկում: Ադրբեջանը երկրորդ խմբում է, քանի որ, ինչպես նշվում է կայքում, առկա է ահաբեկչության վտանգ:

Society 12:04 11/01/2018 Region
The US Department of State has included Azerbaijan in the list of countries with increased security threat after launching improvements, which will provide U.S. citizens with clear, timely, and reliable safety and security information worldwide.
According to the report by the State Department's official website, under the new system, every country will have a Travel Advisory, providing levels of advice ranging from 1 to 4: Level 1 - Exercise Normal Precautions, Level 2 - Exercise Increased Caution, Level 3 - Reconsider Travel, Level 4 - Do Not Travel.
Armenia is included in the first category. Azerbaijan has been included in the list of countries where the US citizens are recommended to exercise increased caution due to the increased risk of terrorism.