Քաղաքական 13:13 20/01/2018 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 22-24-ն աշխատանքային այց կկատարի Ֆրանսիայի Հանրապետություն՝ Փարիզ և Ստրասբուրգ: Հանրապետության Նախագահն այցի շրջանակներում հունվարի 22-ին և 23-ին հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի, Ազգային ժողովի նախագահ Ֆրանսուա դը Ռյուժիի, ինչպես նաև Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի անդամների հետ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ Հայաստանի և Ֆրանսիայի նախագահները հանդիպման արդյունքները կամփոփեն համատեղ մամուլի ասուլիսում:
Նախագահ Սարգսյանը Փարիզի քաղաքապետարանում հանդիպում կունենա քաղաքապետ Անն Իդալգոյի և Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հունվարի 24-ին Ստրասբուրգում Հայաստանի Նախագահը կմասնակցի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) ձմեռային նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով և կպատասխանի պատգամավորներին հետաքրքրող հարցերին: Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա նաև Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի (ՄԻԵԴ) նախագահ Գիդո Ռայմոնդիի, «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նախագահ Ջաննի Բուքիքիոյի և ԵԽԽՎ նորընտիր նախագահի հետ:

Politics 15:01 20/01/2018 Armenia
President of Armenia Serzh Sargsyan will depart for France on a working visit on 22-24 January. The president will visit Paris and Strasbourg, the presidential office told Panorama.am.
During the visit, President Sargsyan will have meetings with French President Emmanuel Macron, President of the French Senate Gérard Larcher, President of the National Assembly François de Rugy, as well as members of France-Armenia Parliamentary Friendship Group on 22 and 23 January.
The Armenian and French presidents will hold a joint press conference summing up the meeting outcome.
The Armenian leader will also meet with Paris Mayor Anne Hidalgo and the representatives of the Armenian community in Paris City Hall.
On January 24, Serzh Sargsyan is set to take part in the winter session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) in Strasbourg, where he will deliver a speech and answer the MPs’ questions.
Serzh Sargsyan will also hold meetings with CoE Secretary General Thorbjørn Jagland, President of European Court of Human Rights (ECHR) Guido Raimondi, President of the European Commission for Democracy through Law (the Venice Commission) Gianni Buquicchio and the newly-elected PACE president.