Հասարակություն 13:46 17/03/2018 Հայաստան
Այսօր Երևանի «Էրեբունի» օդանավակայանում «Բարեկամություն-2018» ավիացիոն տոնակատարության շրջանակում ՌԴ ՊՆ «Ստրիժի» խմբի օդաչուները բարձրագույն պիլոտաժի հնարքներ  են ցուցադրում ՄիԳ-29 ինքնաթիռներով:
Ավելի վաղ ՌԴ պաշտպանական գերատեսչությունը այս մասին տեղեկացրել էր, որ օդային ծրագրի շրջանակներում ՌԴ օդատիեզերական ուժերի օդաչուները 6 էկիպաժով կցուցադրեն տարբեր հնարքներ, ինչպես նաև կցուցադրվեն զույգերով և անհատական պիլոտաժ ՄԻԳ-29 շարային ինքնաթիռներով:
«Ստրիժի» խմբի անձնակազմերը կցուցադրեն սյունյակից բուրգի և շեղանկյունու վերափոխումը, «Նեստերովի օղակը», «Հաստ շեղանկյուն», «Տակառ», «Հայելի»,«Ականջ» և այլ ֆիգուրներ:

Общество 14:16 17/03/2018 Армения
На авиабазе Эребуни в Армении в субботу, 17 марта, проходит авиационный праздник «Дружба-2018». Экипажи пилотажной группы Военно-воздушных сил России «Стрижи»  выполняют воздушный показ на строевых истребителях МиГ-29.
Отметим, ранее из Департамента информации и массовых коммуникаций Министерства обороны Российской Федерации сообщили, что в ходе праздника летчики Воздушно-космических сил выполнят комплекс фигур в составе шести экипажей, а также покажут парный и одиночный пилотаж.
Они отработают перестроение из колонны в пирамиду и ромб, покажут фигуры «петля Нестерова», «Бочка», «Зеркало», «Плотный ромб», «Колокол», «Ухо», «Роспуск» и многие другие.