Հասարակություն 11:06 20/03/2018 Հայաստան
Հայաստանից Ռուսաստան 2017-ին  2 տոկոսով ավելի քիչ են մեկնել. Քան 2016-ին: Նման տվյալներ է հրապարակել ТурСтат վերլուծական կենտրոնը: Անցած տարի Հայաստանից Ռուսաստան  գրանցվել է 584 հազար այց: Այդ ցուցանիշով Հայաստանն ընդգրկվել է այն երկրների թոփ տասնյակում, որտեղից առավել շատ են մեկնել ՌԴ:
Հայաստանը 7-րդ հորիզոնականում է՝ Լեհաստանի ու Գերմանիայի մեջտեղում: Տասնյակը գլխավորում են Ուկրաինան (8,7 մլն այց), Ղազախստանը (3,5 մլն), Չինաստանը (1.5 մլն:)
Ընդհանուր առմամբ 2017-ին օտարերկրացիների կողմից Ռուսաստան կատարվել է 24.4 մլն այց: 2016-ի համեմատ այդ թիվը գրեթե չի փոխվել՝ 24.5 մլն:

Общество 10:18 20/03/2018 В мире
Аналитическое агентство ТурСтат составило рейтинг стран по въездному туризму в Россию в 2017 году и проанализировало статистику въездного туризма в Россию по итогам 2017 года.
Так, Армения вошла в топ-10 стран по въездному туризму в России.
Армения заняла седьмое место, расположившись между Польшей и Германией. По данным ТурСтат, число въездных поездок в Россию из Армении в 2017 году составило 584 тыс. (-2%).
Топ-10 стран въездного туризма в Россию  в 2017 году возглавили Украина (8,7 млн поездок), Казахстан (3,5 млн), Китай (1,5 млн).
Общее число въездных туристских поездок иностранцев в Россию в 24,4 млн в 2017 году практически не изменилось по сравнению с 24,5 млн въездных поездок в 2016 году по данным Федеральной службы государственной статистики (Росстата).