Քաղաքական 15:14 14/04/2018 Աշխարհում
Այսօր Եվրամիության ներկայացուցիչները պաշտոնական հայտարարությամբ հանդես են եկել՝ Սիրիայում ենթադրյալ քիմիական հարձակումների կապակցությամբ։ «Իզվեստիա»-ն գրում է, որ  հայտնի է դարձել՝  ԵՄ-ն պատրաստ է քննարկել Սիրիայի նկատմամբ նոր պատժամիջոցների կիրառումը:
Ավելի վաղ Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը մեկնաբանել էր Սիրիայի ուղղությամբ արևմտյան կոալիցիոն ուժերի օդային հարվածները, որոնք անցյալ գիշեր հասցրել էին ԱՄՆ-ն, Մեծ Բրիտանիան և Ֆրանսիան։
Նրա խոսքով՝ կոալիցիայի նման գործողությունները ավելի շատ կմիավորեն սիրիական ժողովրդին ահաբեկչության դեմ պայքարում:

Политика 15:20 14/04/2018 В мире
Представители Евросоюза сегодня распространили официальное заявление, касающееся предполагаемых химических атак в Сирии. Как стало известно, ЕС готов рассмотреть введение новых санкций в отношении Сирии. Об этом сообщает «Известия».
Ранее президент Сирии Башар Асад прокомментировал авиаудары сил западной коалиции по Дамаску, которые США, Великобритания и Франция нанесли минувшей ночью.
По его словам, подобные действия коалиции еще больше сплотят сирийский народ в борьбе с терроризмом.
Накануне тройка западных стран – США, Франция и Великобритания – нанесли несколько воздушных ударов по Дамаску. По данным Генштаба РФ, страны коалиции выпустили более 100 ракет.