Հասարակություն 13:56 27/04/2018 Հայաստան
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը (ՀԿԽԸ)՝ ՀՀ և ՌԴ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունների աջակցությամբ և Ռուս-հայկական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի հետ համագործակցությամբ, մեկանգամյա մարդասիրական օգնություն է տրամադրում Հայաստանի Հանրապետությունում բնակվող 1200 սիրիահայ խոցելի ընտանիքների, սննդի փաթեթների տեսքով (ձեթ, բրինձ, հնդկաձավար, խտացրած կաթ)։  Օգնությունը տրամադրվում է ՀԿԽԸ կամավորների միջոցով։ Այս մասին հայտնում են Կարմիր խաչի հայաստանյան գրասենյակից։
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը (ՀԿԽԸ), լինելով Կարմիր խաչի և Կարմիր մահիկի միջազգային շարժման լիիրավ անդամ, առաջնորդվում է Շարժման հիմնարար սկզբունքներով և հանդիսանում է կառավարությանն օժանդակ կառույց` մարդասիրական ոլորտում: ՀԿԽԸ-ի առաքելությունն է նվազեցնել բնակչության խոցելիությունը` մարդասիրության ուժի մոբիլիզացմամբ, նախապատրաստվել դիմակայելու այն իրավիճակներին, որոնք կարող են բնակչության խոցելիության պատճառ դառնալ, ցուցաբերել անհրաժեշտ օգնություն` սատարելով սոցիալ-տնտեսական ծանր պայմաններում գտնվող մարդկանց:
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը մշտապես ջանքեր է գործադրում ռեսուրսներ մոբիլիզացնելու ուղղությամբ՝ բնակչության առավել խոցելի խմբերի մարդասիրական կարիքներին արձագանքելու և նրանց հոգսը հնարավորինս թեթևացնելու համար։

Society 14:47 27/04/2018 Armenia
Armenian Red Cross Society (ARCS), with the support of Armenian and Russian Ministries of Emergency Situations and in cooperation with the Russian-Armenian Centre of Humanitarian Response, is providing one-time humanitarian aid to 1200 vulnerable Syrian-Armenian families living in Armenia, in the form of food parcels (oil, rice, buckwheat, condensed milk). The humanitarian aid is provided with the help of ARCS volunteers, the Armenian Red Cross said in a press release.
Armenian Red Cross Society (ARCS), as a full member of the International Movement of the Red Cross and Red Crescent, is guided by Movement Fundamental Principles, and is an auxiliary organization to the Government in Humanitarian field. The Mission of ARCS is to reduce the vulnerability of the population through mobilization of the power of humanity, to be prepared to cope with situations, which may cause vulnerability among the population, to provide essential support by assisting people made vulnerable by harsh socio-economic conditions.
Armenian Red Cross Society constantly makes efforts to mobilize recourses, to respond to humanitarian needs of the most vulnerable groups and alleviate their suffering.