Քաղաքական 11:58 17/05/2018 Հայաստան
Գործադիրի այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ նպատակահարմար է համարում ժամանակավորապես դադարեցնել արագաչափերի և տեսախցիկների գործունեությունը:
«Կարծում եմ, որ հսկայական տույժ տուգանքներ կան կուտակված և մարդիկ չեն կարողացել վճարել դրանք՝ հնարավորություն չունենալու պատճառով: Պետք է մեխանիզմներ մտածենք՝ պարտքը ներելու մասին, ինչպես նաև մտածենք արագաչափերի և տեսախցիկների գործունեության հետագա արդյունավետության հարցը: Կարծում եմ, որ նպատակահարմար կլինի ինչ-որ ժամանակաշրջանում դրանց գործունեությունը դադարեցնել կամ կասեցնել»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նաև նշեց, որ մարդկանց անընդհատ տուգանելու մոլուցքը պետք է շատ արագ կանգնեցնել. «Առնվազն պետք է այդ պրակտիկան դադարեցնենք, երբ հոծ գծեր շոշափելու համար մարդկանց տուգանում են։ Մենք պետք է ընդհանրապես փոխենք մեր վերաբերմունքը»։
Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ ոստիկանապետին ու արդարադատության նախարարին առաջարկեց քննարկում հրավիրել այս թեմայի շուրջ:

Политика 13:27 17/05/2018 Армения
Никол Пашинян посчитал целесообразным временное прекращение деятельности радаров контроля скорости машин
В ходе заседания правительства Армении в четверг, 17 мая, премьер-министр Никол Пашинян заявил, что считает целесообразным временное прекращение деятельности радаров контроля скорости транспортных средств  и видеокамер.
«Думаю, накопились огромные штрафы, люди не могут их выплатить – по причине отсутствия средств. Необходимо разработать механизмы, которые позволят простить эти долги, нужно обсудить и вопрос эффективности дальнейшей деятельности радаров и видеокамер.
Считаю целесообразным на какое-то время прекратить деятельность радаров скорости и видеокамер,- сказал он.