Քաղաքական 11:18 07/06/2018 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ այսօր գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` քննարկելու «Կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցը:
Կառավարության ծրագիրը բաղկացած է 7 կետից` Կառավարության գործունեության հիմնական ուղենիշներ, արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների նախապատրաստում, արտաքին և ներքին անվտանգության ապահովում, պայքար կոռուպցիայի դեմ, ազատ, արժանապատիվ և երջանիկ քաղաքացի, տնտեսության շարունակական զարգացում և Հայաստան-Սփյուռք կապեր։
Նիստը վարող ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրեց, որ Կենտրոնան ընտրական հանձնաժողովը ներկայացրել է արձանագրությունը՝ ըստ որի ՀՅԴ-ի համապետական ընտրական ցուցակով ԱԺ պատգամավոր ընտրված և լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցված պատգամավորի մանդատը տրամադրվում է նույն ընտրական ցուցակի հաջորդ թեկնածու Սպարտակ Սեյրանյանին։

Политика 11:28 07/06/2018 Армения
По распоряжению председателя Национального Собрания Армении Ара Баблояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст. 41 конституционного закона РА «Регламент НС», по инициативе правительства сегодня, 7 июня, созвано внеочередное заседание парламента для обсуждения вопроса «Об одобрении программы правительства».
Новое правительство представило свою программу 1 июня. Документ, размещенный на сайте правительства, содержит 29 страниц и семь разделов: основные ориентиры деятельности правительства, подготовка внеочередных парламентских выборов, обеспечение внешней и внутренней безопасности, борьба с коррупцией, свободный и счастливый гражданин, последовательное развитие экономики и связи Армения-Диаспора.
Стоит отметить, что после обнародования программы правительства в соцсетях и СМИ, а также в экспертных кругах стала звучать критика, касающаяся того, что в документе отсутствуют цифры.