Հասարակություն 16:46 19/07/2018 Աշխարհում
Ամերիկյան «Time» թերթի հուլիսյան համարի  շապիկին պատկերված է դեմք՝  ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի դիմագծերով։
Գազետա.ռու-ն գրում է, որ պատկերում նկատվում է Պուտինի սանրվածքը, շրթունքները, Թրամփի  ձվաձև դեմքն ու կարմիր փողկապը, որը նա կրել էր ռուս-ամերիկյան գագաթաժողովի արդյունքներն ամփոփող ասուլիսում։
Նկարն ուղեկցվում է գրությամբ՝ «Գագաթաժողովի ճգնաժամը»։ Խոսքը գնում է ԱՄՆ-ի և ՌԴ-ի միջև կայացած գագաթաժողովի արձագանքի մասին, որի ժամանակ Թրամփն ու Պուտինը դեմ առ դեմ հանդիպել են։ Այն կայացել է հուլիսի 16-ին Հելսինկիում։

Общество 17:19 19/07/2018 В мире
Американский еженедельник Time вышел в июльском номере с обложкой, на которой изображено лицо c чертами президента США Дональда Трампа и президента России Владимира Путина. Об этом сообщает «Газета.Ру».
На изображении обложки американского журнала можно заметить характерную прическу Путина, его форму губ, овал лица Трампа и красный галстук, который был на президенте США во время совместной пресс-конференции по итогам российско-американского саммита.
На обложке присутствует лишь один заголовок: «Кризис саммита». Речь идет о реакции на саммит США и России, во время которого Трамп и Путин провели встречу тет-а-тет. Она состоялась в Хельсинки 16 июля.