Հասարակություն 17:09 31/07/2018 Հայաստան
«Այն պահից ինչ սկսել ենք մեր գործությունեությունը որոշակի խնդիրներ ունեցել ենք, բայց չենք խուսափել պատասխանատվությունից, վերջին շաբաթներում ևս խնդիրների ենք հանդիպել»,- այս մասին այսօր լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ ճեպազրույցում ասաց «Սանիտեք» ընկերության տնօրեն Նիկոլաս Թավիլը:
Նրա խոսքով՝ երբ իրենք սխալվում են, այդ քաջությունն ունենում են ասելու, որ սխալվել են:
«Հույս ունենք, որ որոշ մարդիկ կդադարեն օգտագործել «Սանիտեք»-ի գործունեությունը՝ իրենց քաղաքական դիվիդենտներ հավաքելու համար: Անկախ նրանից, թե ինչի հետևանքով են առաջացել խնդիրները, տեխնիկական հարցերը, մենք ամբողջի համար պատասխանատվություն ենք վերցնում»,- նշեց Թավիլը:
Ընկերության տնօրենը հայտնեց, որ խնդիրները առաջացել են մոտ երկուսուկես շաբաթ առաջ,  որոնք հիմնականում կապված են մեքենաների անսարքության, պահեստամասերի ու այրված աղբամանների հետ:
«Մեր մեքենաները եվրոպական ստանդարտների են, և խնդիրնրը հիմնականում առաջանում են աղբավայրեր հասնելու ճանապարհներին: Հիմա պատվիրել ենք նաև նոր մեքենաներ, որոնք շուտով կստանանք: Նաև 500-600 հազար դոլար ներդրում ենք անում, որպեսզի կարողնանք նոր մեքենաներ ձեռք բերել: Պատվիրել ենք նաև նոր աղբամաններ: Ինչ վերաբերում եմ աղբամանների այրվելուն, կարող եմ ասել, որ ոչ լրագրողները, ոչ քաղաքացիները չեն պատկերացնում, թե «Սանիտեքը» ինչքան կորուստ է ունենում վնասված ու այրված աղբամանների պատճառով»,- մանրամասնեց տնօրենը:
Նա հավելեց, որ այս պահին 8 հազար աղբաման ունեն քաղաքի տարածքում:
«Կանենք ամեն ինչ, որպեսզի ծառայությունների որակը բարելավվի: Պատրաստվում ենք նաև ՏԻՄ-երի հետ համագործակցել՝ փոքր աղբամանների հարցով: Ինչպես տեսնում եք Երևանում շատ ավելի մեծ քանակությամբ աղբ են թափում այդ փոքր աղբամաններում, ինչը ևս խնդիր է»,-ասաց նա:

Общество 17:58 31/07/2018 Армения
«С момента начала своей деятельности мы сталкивались с определенными проблемами, однако никогда не избегали ответственности. За последние недели мы также столкнулись с проблемами», – заявил сегодня в ходе брифинга  директор компании «Sanitek» Николас Тавил.
По словам директора, когда они ошибаются, то им хватает смелости сказать, что они ошиблись.
«Надеемся, что некоторые люди прекратят использовать деятельность „Sanitek” ради получения политических дивидендов. Независимо от того, вследствие чего возникли проблемы, включая технические вопросы, мы берем на себя ответственность за всё это», – отметил Н. Тавил.
Директор компании сообщил, что проблемы возникли примерно две недели назад, они в основном связаны с неисправностью машин, запчастями и сгоревшими контейнерами для мусора.
«Наши машины соответствуют европейским стандартам, и проблемы в основном возникают по пути к мусорным свалкам. Сейчас мы заказали также новые машины, которые вскоре будут получены. Также мы инвестируем 500-600 тысяч долларов, чтобы суметь приобрести новые машины. Заказали также новые контейнеры для мусора. Что касается сгоревших мусорных баков, могу сказать, что ни журналисты, ни жители столицы не представляют, какие потери несет компания “Sanitek” из-за поврежденных и сгоревших контейнеров», – пояснил директор.
Н. Тавил также добавил, что на данный момент в Ереване установлено 8 тысяч мусорных контейнеров.
«Сделаем всё возможное, чтобы повысить качество предоставляемых услуг. Готовимся также сотрудничать с органами местного самоуправления, по вопросу небольших мусорных баков.
Как видите, в Ереване больше всего выбрасывают мусор в небольшие контейнеры, что также является проблемой», – отметил Н. Тавил.