Հասարակություն 10:04 06/08/2018 Աշխարհում
Ինդոնեզական Լոմբոկ  կղզում տեղի ունեցած երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 91-ի։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, աղետների հետևանքների վերացման ազգային ծառայությունից հայտնել են, որ ավելի քան 200 մարդ լուրջ վասվածներ է ստացել։
Հաղորդվում է, որ զոհերի թիվը կարող է ավելանալ, քանի որ դեռ փրկարարներին չի հաջողվել հասնել դժվար հասանելի շրջանները։
6,6 մագնիտուդով երկրաշարժը տեղի է ունեցել երեկ։ Այնուհետև տեղի են ունեցել հետցնցումներ առավելագույնը, 4,9 մագնիտուդ ուժգնությամբ։
Մի քանի հազար մարդ տարհանվել է անվտանգ վայրեր։ Ականատեսների խոսքով, երկրաշարժն ուժեղ էր, ցնցումները զգացվել է զբոսաշրջային հայտնի Բալի կղզում։

Общество 10:20 06/08/2018 В мире
Число жертв землетрясения на острове Ломбок в Индонезии увеличилось до 91 человека. Об этом сообщил представитель национального агентства по ликвидации последствий стихийных бедствий Сутопо Пурво Нугрохо. РИА Новости представляет подробности.
По его словам, более 200 человек получили серьезные травмы.
Как отмечает агентство, число погибших еще может увеличиться, так как пока спасателям не удалось добраться в труднодоступные районы.
Землетрясение магнитудой 6,6 произошло в воскресенье днем. Эпицентр подземных толчков располагался в 49 километрах к северо-востоку от города Матарам. Очаг землетрясения залегал на глубине десяти километров. Позднее произошли по меньшей мере девять афтершоков с максимальной магнитудой 4,9.