Հասարակություն 15:44 14/08/2018 Հայաստան
Օգոստոսի 14-ին, ժամը 10:42-ին, «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Սևանա լճում հատուկ ջրափրկարարական ջոկատի ջրափրկարարները վերսկսել են քաղաքացի Ն. Շ.-ի որոնողական աշխատանքները:
Հիշեցնենք, որ դեռ օգոստոսի 3-ին, ժամը 14:27-ին, «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Գեղարքունիքի մարզի Շորժա գյուղի մոտակայքում Սևանա լճի ափից 4 հոգի ռետինե նավակով հեռացել են և չեն կարողանում վերադառնալ ափ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ հատուկ ջրափրկարարական ջոկատի օպերատիվ խմբերը և մեկ մարտական հաշվարկ:
Ջրափրկարարները ջրից դուրս են բերել Ժ. Շ.-ին (ծնված 1987 թ.), Ա. Շ.-ին (ծնված 2014 թ.), Է. Ս.-ին (ծնված 2007 թ.) և Գ. Դ.-ին (ծնված 2007 թ.): Պարզվել է, որ Ն. Շ.-ն (ծնված 1975 թ.) լողալով փորձել է օգնության հասնել քաղաքացիներին, սակայն ետ չի վերադարձել: Փրկարարները շարունակում են Ն. Շ.-ի որոնողական աշխատանքները:

Общество 16:23 14/08/2018 Армения
Сегодня, 14 августа, в 10:42 по ереванскому времени, в службу «911» МЧС Армении поступило сообщение, что на озере Севан возобновились работы по поиску мужчины, который с берега близ армянского села Шоржа Гегаркуникской области Армении пытался вплавь добраться и оказать помощь гражданам, однако сам обратно не вернулся.
Отметим, 3 августа, в 14:27 по ереванскому времени, в службу «911» МЧС Армении поступил сигнал о том, что близ армянского села Шоржа Гегаркуникской области РА 4 человека в резиновой лодке не могут вернуться обратно на берег озера Севан, требуется помощь спасателей.
Согласно информации, на место происшествия выехали оперативные группы Специального водно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС Армении и один боевой расчет.
Спасатели помогли выбраться из воды Ж. Ш. (1987 г.р.), А.Ш. (2014 г.р.), Э. С. (2007) и Г. Д. (2007 г.р.). Выяснилось, что Н. Ш. (1975 г.р.) пытался вплавь прийти на помощь к гражданам, однако обратно не вернулся.