Քաղաքական 18:06 19/09/2018 Հայաստան
«Մենք քաղաքացիներին ներկայացրել ենք մեր ծրագիրը։ Երևանցիները տեղյակ են մեր աշխատանքից։ Շուրջ մեկ տարի լինելով քաղաքապետարանում՝ մենք աշխատել ենք մեր քաղաքացիների հետ, քաջ ծանոթ ենք իրենց խնդիրներին»,- այսօր Կենտրոն վարչական շրջանում նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում ասաց «Երկիր Ծիրանի» կուսակացության քաղաքապետի թեկնածու Զարուհի Փոստանջյանը։
«Բացի այդ՝ շուրջ 10 տարի ես, որպես քաղաքական գործիչ, իրենց հետ շփումներ եմ ունեցել, խնդիրների լուծումներ եմ փնտրել, այնպես որ քաղաքացիները շատ լավ գիտեն՝ ում հետ գործ ունեն, ում պետք է վարձեն իրենց համար որպես ծառայության մեջ գտնվող անձի, ով պետք է իրենց համար ծրագիր իրականացնի»,- ասաց քաղաքապետի թեկնածուն։
Հարցին՝ նախընտրական ծրագրի կետերից ո՞րն է առաջնահերթ համարում, Զարուհի Փոստանջյանը շեշտեց՝ բոլորը։ Նրա խոսքով, բոլոր 19 կետերը պահանջում են ամենօրյա աշխատանք, որոշները՝ երկարաժամկետ։
Հարցին՝ հետևե՞լ է քաղաքապետի մյուս թեկնածուների քարոզարշավներին, Զարուհի Փոստանջյանը նշեց, որ զբաղվածության պատճառով չի հասցրել։
«Բայց կարող եմ ասել, որ բոլորն են ցավում Երևանի համար։ Չեմ կարծում, որ որևէ մեկը սրտացավ չլինի, որովհետև Երևանի կեղտոտ օդը շնչում են բոլորը։ Աղտոտված օդը չի հարցնում ոչ կուսակցություն, ոչ աղքատ,  ոչ հարուստ, ոչ կին, ոչ տղամարդ։ Այնպես որ, բոլորն էլ մտահոգ են և հասկանում են, որ այսօր ունենք վտանգված Երևան, որը պետք է ազատվի վտանգներից։ Բոլորը, կարծում եմ, այս տրամադրության ներքո են»,- ասաց քաղաքապետի թեկնածուն։
Զարուհի Փոստանջյանը նաև կարծիք հայտնեց, որ մյուս թեկնածուները պետք է դադարեն միմյանց հասցեին մեղադրանքներ հնչեցնել։ Նրա համոզմամբ, պետք է լինի նախընտրական բանավեճ։
«Քաղաքն ունի բազմաթիվ խնդիրներ, և այդ խնդիրները պետք է լուծենք նաև բազմակարծության միջոցով, համատեղ ուժերով՝ օգտագործելով ազգի սերուցքը»,- ամփոփեց «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության ղեկավարը։

Общество 18:36 19/09/2018 Армения
«Мы представили нашу программу гражданам. Ереванцы в курсе нашей работы. Будучи порядка одного года в мэрии Еревана – мы проводили работу с нашими гражданами, прекрасно знакомы со всеми проблемами», – заявила в ходе агитационной кампании в административном районе Кентрон кандидат на пост мэра Еревана от партии «Еркир цирани» Заруи Постанджян.
«Кроме этого, около 10 лет я, как политический деятель, общалась с гражданами, искала пути решения проблем, так что – граждане прекрасно знают, с кем имеют дело, и кто должен для них реализовать программу», – отметила кандидат в мэры.
На вопрос, какой пункт считается приоритетным в их программе, З. Постанджян отметила – все. По её словам, все 19 пунктов требуют каждодневной работы, решения – долгосрочные.
На вопрос, следит ли она за агитационными кампаниями других кандидатов в мэры Еревана, З. Постанджян отметила, что не успевает делать этого по причине занятости.
«Могу сказать, что все переживают за Ереван. Не думаю, что кто-либо не заботится и не озадачен данными проблемами, поскольку абсолютно все дышат грязным воздухом Еревана», – отметила кандидат в мэры Еревана.
З. Постанджян также отметила, что остальные кандидаты должны прекратить озвучивать обвинения в адрес друг друга. По её словам, должны состояться предвыборные дебаты.
«У города множество проблем, и мы должны решить данные проблемы также посредством плюрализма мнений, совместными усилиями, используя потенциал народа», – резюмировала председатель партии «Еркир цирани».