Քաղաքական 16:16 10/10/2018
Նախագահ Մակրոնը Հայաստանում է լինելու պաշտոնական այցով ու նաև մասնակցելու է Երևանում անցկացվելիք Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթնաժողովին։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ելիսեյան պալատի կայքէջից։
Ըստ տեղեկությունների, Հայաստան է ժամանելու նաև Էմանուել Մակրոնի կինը՝ Բրիջիթ Մակրոնը։
Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովին, որը կանցկացվի հոկտեմբերի 11-12-ին,  մասնակցելու համար Երևան են ժամանելու 100-ից ավել պատվիրակությունների մոտ 3500 ներկայացուցիչներ։
Գագաթաժողովին կմասնակցեն 40-ից ավել երկրի ղեկավարներ, նաև Մոնակոյի արքայազնը։ Նշվում է, որ պետության ղեկավարների մասնակցության թիվը Երևանում գագաթնաժողովին աննախադեպ է՝ նախորդների համեմատ։

Politics 18:18 10/10/2018 Armenia
French President Emmanuel Macron will arrive in Yerevan today on official visit. As the Elysee Palace said in a statement, Macron is visiting with wife Brigitte Macron and set to participate in the works of the 17th Summit of International Organization of La Francophonie (OIF).
To note, Armenia is hosting the XVII Francophonie Summit on 11-12 October, while the events organized as part of the summit started in the capital on Sunday, 7 October. In the scope of the summit around 3500 representatives from around 100 delegations, including 40 presidents and heads of governments.