Տնտեսություն 19:11 19/10/2018 Հայաստան
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանը հայտնել է, որ Ալավերդու պղնձաձուլարանի հետ կապված մենք լուծումներ են փնտրում և ամենօրյա կապի մեջ են «Վալլեքս» խմբի ղեկավարության հետ:
«Արդեն իսկ ունենք մի շարք առաջարկներ, որոնք նախատեսում ենք քննարկել երկուշաբթի օրը, երբ կկայանա փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանի և «Վալլեքս» խմբի ընկերությունների նախագահ Վալերի Մեջլումյանի հերթական հանդիպումը: Նշեմ, որ ավելի վաղ նախատեսվող հանդիպումը հետաձգվել է մինչ երկուշաբթի, քանի որ պարոն Մեջլումյանը բացակայում է Հայաստանից»,-տեղեկացրել է նա։
Գրասենյակի ղեկավարը նաև հայտնել է, որ այսօր երեկոյան ընդունելու է Ալավերդու պղնձաձուլարանի մի խումբ աշխատակիցների՝ նրանց հուզող հիմնախնդիրները լսելու նպատակով:
Հիշեցնենք, որ պղնձաձուլարանի փակման հետևանքով աշխատանքը կորցրած քաղաքացիներն այսօր փակել էին միջպետական նշանակության ճանապարհն ու պահանջում էին աշխատանք։

Политика 19:37 19/10/2018 Армения
Руководитель аппарата и.о. вице-премьера Армении Тиграна Авиняна – Вараг Сисерян – на своей странице в социальной сети Facebook сообщил, что на данном этапе правительство ищет решения касательно комбината в Алаверди и находится на постоянной связи с руководством компании Vallex.
«У нас уже есть ряд предложений, которые мы планируем обсудить в понедельник, когда состоится очередная встреча и.о. вице-премьера Авиняна и председателя группы компаний Vallex Валерия Меджлумяна», – указал Сисерян.
По его словам, запланированная ранее встреча была отложена до понедельника, поскольку Меджлумян находится за границей.
«Кроме того, сегодня вечером, я приму группу сотрудников комбината, чтобы обсудить волнующие их проблемы», – резюмировал Сисерян.