Հասարակություն 15:36 29/10/2018 Հայաստան
Beeline-ը գործարկել է «Քոլոքեյշն» (Colocation) ծառայությունը իրավաբանական անձանց համար։ Ծառայությունը թույլ է տալիս հաճախորդներին տեղադրել իրենց սերվերները, տվյալների պահպանման համակարգերը և ցանցային սարքավորումը Beeline-ի նոր տվյալների կենտրոնում։
Beeline Հայաստան հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ Beeline-ի հաճախորդները կստանան ոչ միայն «Քոլոքեյշն»-ին հատուկ սարքավորման սպասարկման ծառայություններ, ֆիզիկական պաշտպանություն, կլիմայական ռեժիմի պահպանում, պահեստային էլեկտրասնուցում, այլև մի շարք թվային ծառայություններ, ինչպիսիք են սարքավորումներին հեռահար հասանելիություն, մոնիթորինգ և տվյալների պաշտպանություն։
«Լինելով հոսթինգի առավել առաջադեմ տարբերակ, «Քոլոքեյշն» ծառայությունը շատ հարմար տարբերակ է բազմաթիվ զարգացող հայկական ինտերնետ նախագծերի համար։ Մեր պոտենցիալ հաճախորդների թվում մենք տեսնում ենք տվյալների մեծ ծավալների հետ աշխատող ընկերությունների։ Վստահ եմ, որ Beeline-ի «Քոլոքեյշն»-ը մեծ տարածում կստանա, քանի որ այն երաշխավորում է բարձր արագությամբ ինտերնետին հասանելիություն, որովհետև հաճախորդի սարքավորումը տեղադրված է լինելու հենց մեր տվյալների կենտրոնում», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Լրացուցիչ տեղեկատվություն կորպորատիվ հաճախորդները կարող են ստանալ՝ աշխատանքային ժամերին զանգահարելով 010 700 700 հեռախոսահամարով։

Общество 15:43 29/10/2018 Армения
Beeline запустил услугу Colocation для юридических лиц. Услуга позволяет клиентам размещать свои серверы, системы хранения данных, сетевое оборудование в новом дата-центре Beeline.
Согласно релизу, клиенты Beeline получат не только свойственные Colocation услуги по обслуживанию оборудования, физическую охрану, обеспечение климатического режима, резервное электропитание, но и ряд цифровых услуг, таких как: организация удаленного доступа к оборудованию, мониторинг и защиту информации.
«Являясь максимально продвинутым вариантом хостинга, услуга Colocation будет как нельзя кстати для многих развивающихся армянских интернет-проектов. Среди наших потенциальных клиентов мы видим и компании, оперирующие большими объемами информации. Уверен, что Colocation от Beeline будет пользоваться популярностью, так как среди его преимуществ гарантированно высокая скорость доступа в интернет, поскольку оборудование клиента будет размещено прямо в нашем дата-центре», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Дополнительную информацию корпоративные клиенты могут получить по номеру 010 700 700 в рабочие часы.