Իրավունք 18:51 09/12/2018 Հայաստան
Ոստիկանությունը պարզաբանում է տարածել լրատվամիջոցներում հայտնված տեղեկատվության հետ կապված, համաձայն որի՝ թիվ 8/25 ընտրատեղամասում, որը տեղակայված է Երևանի թիվ 31 դպրոցում (Հ. Հովսեփյան 2), ընտրացուցակում հայտնաբերվել է ընտրող` 27.09.1937թ ծնված Ք.Թ.-ի տվյալները, ով արդեն երկու տարի է` մահացած է:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են. «8/25 ընտրատեղամասի ընտրողների ցուցակում 27.09.1937թ. ծնված անհատական տվյալներով անձ առկա չէ, առավել ևս Ք.Թ. անհատական տվյալներով (ըստ երևույթին Ք.Թ.-ն ազգանվան և անվան սկզբնատառերն են)։
Ոստիկանության ուժերով նախնական ցուցակները հրապարակելուց հետո մինչև վերջնական ցուցակների հրապարակման պահը հայտնաբերվել են մոտ 2.700 մահացած անձանց տվյալներ։

Право 19:10 09/12/2018 Армения
Полиция Армении распространила разъяснение касательно опубликованных в СМИ сведений, согласно которым  на избирательном участке №8/25, расположенном в школе №31 в Ереване (ул. Овсепяна, 2), в списке избирателей обнаружены данные гражданина К. Т. (27.09.1937 г.р.), который скончался 2 года назад.
Из Полиции, в частности, сообщают:
«В списке избирателей на избирательном участке №8/25 нет человека 27.09.1937 г.р., тем более с персональными данными К.Т. (по всей вероятности, К.Т. являются первыми буквами имени и фамилии).
Усилиями Полиции в период между обнародованием предварительных и окончательных списков избирателей были выявлены данные 2700  умерших лиц».