Հասարակություն 15:58 12/12/2018 Հայաստան
Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի մշտական ներկայացուցչությունը երեկ  Ստրասբուրգում տեղի ունեցած իրադարձությունների սկզբից ևեթ աշխատանքներ է իրականացրել` պարզելու Եվրոպայի խորհրդի հայազգի պաշտոնյաների, հայ համայնքի ներկայացուցիչների, գործուղմամբ Ստրասբուրգում գտնվող ՀՀ տարբեր պետական կառավարման մարմինների ներկայացուցիչների դրությունը:
Ինչպես Panorama.am-ին հայտնեցին, մշտական ներկայացուցչության նախնական տվյալներով` Ստրասբուրգում տուժածների թվում Հայաստանի քաղաքացիներ և ազգությամբ հայեր չկան:
«Խնդրում ենք հետևել ֆրանսիական պաշտոնական լրահոսին և ձեռնպահ մնալ մարդաշատ վայրեր այցելելուց:
Մշտական ներկայացուցչությունը կապի մեջ է Ստրասբուրգի իշխանությունների հետ: Լրացուցիչ տեղեկատվության առկայության դեպքում կհայտնենք լրացուցիչ»,-ասացին ներկայացուցչությունից։

Society 16:39 12/12/2018 Armenia
According to the preliminary check, there are no Armenian citizens or ethnic Armenians among the victims of the shooting in the eastern French city of Strasbourg, Panorama.am reports, citing the Permanent Representation of Armenia to the Council of Europe.
The representation asks Armenians to follow the official information and avoid visiting overcrowded places.
“The Permanent Representation is in touch with the Strasbourg authorities. Additional information will be provided when available,” it said.
A suspect on a terrorist watch list was being hunted Wednesday after three people were killed and 13 others wounded in a shooting near a Christmas market in Strasbourg.