Հասարակություն 17:24 13/12/2018 Հայաստան
Beeline-ի բաժանորդների համար 4G ռոումինգն այսօր հասանելի է 52 երկրների 81 օպերատորների ցանցերում: 2018թ-ի ընթացքում այն երկրների ցուցակում, որտեղ հասանելի է 4G ռոումինգ, ավելացել են Ավստրիան, Մեծ Բրիտանիան, Գերմանիան, Իսրայելը, Կատարը, Մալայզիան, Մալթան, Մոլդովան, Մյանման, Սերբիան, Սլովենիան, Ուկրաինան, Խորվաթիան, Շվեդիան և Էստոնիան:
«Ռոումինգ-գործընկերների թվի  աճի շնորհիվ կայուն ավելանում է այն երկրների թիվը, որտեղ Beeline-ի բաժանորդները կարող են օգտվել ոչ միայն ռոումինգի ձայնային ծառայություններից, այլև տվյալների փոխանցման ժամանակակից ցանցից: Մենք ձգտում ենք մշտապես ավելացնել գործընկերների թիվը, որպեսզի մեր հաճախորդները գործուղման մեկնելիս կամ արձակուրդում գտնվելիս կարողանան ստանալ կապի և ինտերնետի հնարավորինս բարձր որակ», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline Հայաստան հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ ընդհանուր առմամբ Beeline-ի բաժանորդները կարող են օգտվել ռոումինգի ծառայություններից աշխարհի 181 երկրների 441 օպերատորների ցանցերում:
Beeline-ի բաժանորդները ցանկացած երկրում կարող են անվճար զանգահարել զանգերի սպասարկման կենտրոն +374 8000 0612 հեռախոսահամարով:
Լրացուցիչ տեղեկատվություն կարող եք ստանալ www.beeline.am կայքում, հաղորդագրություն ուղարկելով Facebook սոցիալական ցանցում Beeline Armenia պաշտոնական էջին, զանգահարելով 0611 անվճար համարին կամ այցելելով մոտակա Beeline գրասենյակ:

Общество 18:06 13/12/2018 Армения
Согласно релизу, для абонентов Beeline 4G роуминг сегодня доступен в сетях 81 оператора 52 стран мира. В течение 2018 года список стран, где доступен 4G роуминг, пополнили: Австрия, Великобритания, Германия, Израиль, Катар, Малайзия, Мальта, Молдова, Мьянма, Сербия, Словения, Украина, Хорватия, Швеция, и Эстония.
«Благодаря увеличению числа роуминг-партнеров стабильно растет число стран, где абоненты Beeline могут воспользоваться не только голосовыми услугами роуминга, но и современной сетью передачи данных. Мы стремимся постоянно расширять число партнеров, чтобы наши клиенты в рабочей командировке или на отдыхе могли получать максимально возможное качество связи и интернета», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
В общей сложности абоненты Beeline могут воспользоваться услугами роуминга в сетях 441 оператора в 181 стране мира.
Отметим, что абоненты Beeline в роуминге в любой стране могут бесплатно звонить в колл-центр по номеру +374 8000 0612.