Իրավունք 11:38 13/12/2018 Հայաստան
Նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը դատարանի շենք մտնելիս լրագրողների հարցերին ի պատասխան հայտարարեց,  որ իրեն ներկայացված մեղադրանքին ծանոթ է։
«Հասկանալի է, որ մեղադրանքը չեմ ընդունում։ Մնացած այլ պարզաբանումներն իմ փաստաբանները կներկայացնեն դատարանի նիստից հետո»,-ասաց Գևորգյանը՝ խորհուրդ տալով ենթադրություններ չանել ու հանգիստ կյանքով ապրել։
Նա շնորհակալություն հայտնեց լրագրողներին ու դատարանի շենք մտավ։
Հիշեցնենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանն այսօր քննում է Արմեն Գևորգյանին կալանավորելու վերաբերյալ Հատուկ քննչական ծառայության միջնորդությունը։
Նրան մեղադրանք առաջադրվել է Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակներում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ Սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն օժանդակելը։
ՀՔԾ-ի տարածած հաղորդագրության համաձայն, Գևորգյանը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու (ՀՀ Քրեական օրեսնգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետ) և փողերի լվացման համար (ՔՕ-ի 190-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետ)։

Law 12:14 13/12/2018 Armenia
Armenia’s former Deputy Prime Minister Armen Gevorgyan denies the criminal charges brought against him by the Special Investigative Service (SIS).
The Yerevan General Jurisdiction Court is opening on Thursday hearings on Gevorgian’s pre-trial arrest mediated by the SIS.
“Understandably, I don’t accept the charges. All the other clarifications will be presented by my lawyers after the court hearing,” Gevorgyan told reporters today, urging them to refrain from making assumptions.
The ex-official thanked the reporters and entered the court building.
Gevorgyan, a former secretary of the Security Council, has been charged with assisting in an ‘overthrow of the constitutional order’ as part of the March 1 criminal probe, corruption and money laundering.
He was already charged in August with obstructing justice during the March 1-2, 2008 events that followed the presidential elections.