Հասարակություն 12:08 13/12/2018 Հայաստան
Գործադիրի այսօրվա նիստում վարչապետի պաշոտնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ կառավարությունն իր առջև խնդիր է դրել զարգացում ապահովել ռազմաարդյունաբերական համալիրում:
«Այս խնդրի լուծումը կապված է Հայաստանը տեխնոլոգիական երկիր դարձնելու մեր տեսլականի, ինչպես նաև Հայաստանում ինժեներական և տեխնիկական գիտական միտքը զարգացնելու հրամայականի հետ»,- նշեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Հաջորդ առանցքային խնդիրը, ըստ նրա, զինված ուժերի մարտունակության բարձրացումն է:
«Առաջիկա 5 տարվա ընթացքում կառավարությունը պետք է ի վիճակի լինի զինված ուժերի զարգացման նպատակի համար ներդնել 2.5 մլրդ դոլար, և այդ միջոցները գտնելու ուղղությամբ պետք է լրջագույն աշխատանք տանենք: Խոսքը հավելյալ միջոցների մասին է, որոնց մի մասը պետք է ուղղված լինի զինծառայողների սոցիալական վիճակի բարելավմանը»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

Society 14:34 13/12/2018 Armenia
One of the key priorities of the Armenian government is to modernize the military-industrial complex, Acting Prime Minister Nikol Pashinyan said at a Cabinet meeting on Thursday.
“The solution of this issue is linked to our vision of turning Armenia into a technological country, as well as the imperative to develop the engineering and technical mindset in Armenia,” he said.
The next key issue, according to Pashinyan, is boosting the combat readiness of the Armenian army.
“We need to be able to invest $2.5 billion into the development of the army over the next 5 years. We need to take serious efforts toward finding that resources. It refers to additional resources part of which should be aimed at improving the social conditions of the servicemen,” Pashinyan said.