Հասարակություն 10:38 21/12/2018 Հայաստան
Դեկտեմբերի 18-ից 20-ը ընկած ժամանակահատվածում Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցները ոստիկանության աշխատակիցների հետ համատեղ շրջայցեր են իրականացրել ձկան ապօրինի վաճառքի դեպքեր բացահայտելու նպատակով։
Տեսչական մարմնից հայտնում են, որ մասնավորապես, Էրեբունի, Ավան, Արաբկիր, Աջափնյակ վարչական շրջաններում առգրավվել է թվով 1002 հատ սիգ տեսակի ձուկ, սննդի համար պիտանելիության լաբորատոր հետազոտություն անցկացնելուց հետո ձկները հանձնվել են «Ձորակ» հոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցող անձանց խնամքի կենտրոն ՊՈԱԿ -ին, ՀՀ ԿԳՆ Երևանի լսողության խանգարումներ ունեցող երեխաների հատուկ կրթահամալիրին, «Երևանի Նիկողոս Տիգրանյանի անվան տեսողության խանգարումներ ունեցող երեխաների թիվ 14 հատուկ դպրոց» ՊՈԱԿ-ին։

Общество 10:57 21/12/2018 Армения
С 18 по 20 декабря сотрудники Инспекционного органа охраны природы и недрам Армении вместе с сотрудниками Полиции РА совершили совместные визиты с целью обнаружения случаев незаконной продажи рыбы.
Как сообщают из Инспекционного органа, в частности, в административных района Еревана Эребуни, Аван, Арабкир, Аджапняк было конфисковано около 1002 штук сиги, после проведения лабораторного исследования на пригодность для употребления в пищу, рыба была сдана в ГНКО Центр по уходу за лицами с психическими расстройствами «Дзорак», Ереванский Специальный образовательный комплекс для детей с нарушениями слуха Министерства образования и науки РА, ГНКО специальная школа №14 для детей с ослабленным зрением имени Никогоса Тиграняна.