Քաղաքական 17:45 17/01/2019 Հայաստան
ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանի հրաժարականից հետո այդ պաշտոնը դեռևս թափուր է մնում։ Թե ով է պատրաստվում զբաղեցնել այն, Panorama.am-ի թղթակիցը ճշտեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության մամուլի քարտուղար Վահան Կոստանյանից։
Ըստ նրա՝ մի քանի օրից ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար կնշանակվի Տիգրան Գալստյանը, ով նախկինում զբաղեցրել է ԱԺ  գործող նախագահ, ոչ վաղ անցյալում առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի խորհրդականի պաշտոնը։
Նշենք, որ ըստ կառավարության պաշտոնական կայքէջում առկա կենսագրական տվյալների՝ Տիգրան Գալստյանը 2000 թվականին ավարտել է Երևանի պետական տնտեսագիտական ինստիտուտի կառավարման ֆակուլտետը՝ ստանալով տնտեսագետ կառավարիչի որակավորում։ 2002թվականին ավարտել է ՀՀ կառավարման դպրոցը՝ ստանալով պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մասնագետի որակավորում
Աշխատանքային գործունեություն բաժնում նշված է, որ 2002–2003 թվականներին Գալստյանը եղել է  «ԻՄԷՔՍ ԳՐՈՒՊ» ՍՊԸ խանութ-սրահի ղեկավար, 2003-2006 թվականներին՝  «ԻՄԷՔՍ ԳՐՈՒՊ» ՍՊԸ Մարքեթինգային ուսումնասիրությունների գծով մասնագետ։ Ավելի ուշ նա զբաղեցրել է նույն ՍՊԸ-ի խորհրդի նախագահի օգնական, այնուհետև խորհրդի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնները։
Հիշեցնենք, որ նախկին առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի խորհրդականի պաշտոնում Տիգրան Գալստյանը նշանակվել էր  2018 թվականի սեպտեմբերի 10-ին։

Политика 18:39 17/01/2019 Армения
Кто займет вакантную должность руководителя Аппарата Национального Собрания Армении? Ответил пресс-секретарь партии «ГД»
После отставки Ара Сагателяна с поста руководителя-генерального секретаря Аппарата Национального Собрания Армении данная должность остается вакантной.
Корреспондент Panorama.am с целью уточнить, кто займет должность руководителя-генерального секретаря Аппарата НС, обратился к пресс-секретарю партии «Гражданский договор» Ваану Костаняну.
По его словам, через несколько дней на данную должность будет назначен Тигран Галстян, который в прошлом занимал должность советника ныне действующего председателя НС РА, бывшего вице-премьера Армении Арарата Мирзояна.
Отметим, что согласно опубликованной биографии на официальном сайте парламента Армении, Тигран Галстян в 2000 г. окончил Армянский государственный экономический университет, факультет управления, в 2002 г. окончил Школу управления, в 2010 г. – защитил диссертацию в Армянском государственном экономическом университете, получив звание кандидата экономических наук. С 2002–2003 гг. работал менеджером в ООО «ИМЭКС ГРУПП», с 2003-2006 гг. – специалистом по исследованию маркетинга в ООО «ИМЭКС ГРУПП», с 2007-2008 гг. – помощником председателя совета в ООО «ИМЭКС ГРУПП», с 2009-2018 гг. – начальником аппарата председателя совета в ООО «ИМЭКС ГРУПП», а с10 сентября 2018 г. занимал должность советника бывшего первого вице-премьера Арарата Мирзояна.