Օրվա մամուլ 09:44 18/01/2019 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ ՀՔԾ-ն հաղորդեց, որ ԱԺ նախկին պատգամավոր, նախկին նախարար Արամ Հարությունյանը ներգրավվել է որպես մեղադրյալ՝ կաշառք ստանալու և փողերի լվացման համար։ Նրան մեղսագրվող մեղադրանքը՝ գործարար Սիլվա Համբարձումյանից 4.2 մլրդ ՀՀ դրամին համարժեք 14 մլն ԱՄՆ դոլար կաշառք ստանալու վերաբերյալ, բազմիցս ներկայացրել ենք։
Սակայն ուշագրավը ՀՔԾ հաղորդագրության վերջին հատվածն է․ «Արամ Հարությունյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում»։ Մենք դեռ դեկտեմբերի 12-ին գրել էինք, որ Արամ Հարությունյանը փախել է Հայաստանից, և դիմել էինք ՀՔԾ՝ տեղեկանալու, թե քննիչը վերցրե՞լ է արդյոք նրա անձնագիրը, և բացառո՞ւմ են, որ նա Հայաստանը կարող է լքած լինել, սակայն «նախաքննության շահերից ելնելով»՝ մեզ չէին պատասխանել։ Մինչդեռ նրա տեղաշարժը, առավել ևս՝ սահմանը հատելը, կարող էին կանխել»:

Пресса дня 11:36 18/01/2019 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что вчера Специальная следственная служба сообщила, что бывший депутат, бывший министр Арам Арутюнян привлечен в качестве обвиняемого за получение взятки и отмывание денег.
«Мы неоднократно писали о выдвинутом Араму Арутюняну обвинении в получении взятки в размере 14 млн. долларов США (4.2 млрд. драмов).
Однако примечательна последняя часть сообщения Специальной следственной службы: «Арам Арутюнян объявлен в розыск». Еще 12 декабря мы написали о том, что Арам Арутюнян сбежал из Армении и обратились в Специальную следственную службу, чтобы получить информацию: забрал ли следователь у него паспорт и исключают ли они, что он мог покинуть Армению, однако «исходя из интересов предварительного следствия» нам не ответили. В то время как его передвижение, а тем более пресечение им границы, могло быть предотвращено», - пишет газета.