Տնտեսություն 11:26 09/02/2019 Հայաստան
Դավոսի համաշխարհային տնտեսական ֆորումի՝ շուկայի կենտրոնացվածության (մոնոպոլիզացվածության) աստիճանը բնութագրող ցուցանիշով 2018 թվականին Հայաստանը ռեկորդային առաջընթաց է գրանցել՝ 9 կետով և հայտնվել 19-րդ հորիզոնականում: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Սա նշանակում է, որ միջազգային հանրությունը ճանաչում է, որ 2018 թվականին մենք լրջագույն հաջողությունների ենք հասել մենաշնորհների դեմ պայքարում:
Նշված ցուցանիշը կարեւորագույն ազդակ է պոտենցիալ ներդրողների համար, ովքեր կարող են տեսնել, որ Հայաստանը հակամենաշնորհային առումով աշխարհի լավագույն 20-յակի մեջ է»,- գրել է վարչապետը:

Экономика 12:11 09/02/2019 Армения
Согласно показателю централизации (монополизации) рынка, который определяет всемирный экономический форум в Давосе, в 2018 году Армения зафиксировала рекордный прогресс, поднявшись на 9 пунктов,  оказавшись на 19 месте. Об этом на своей странице в соцсети Facebook написал премьер-министр РА Никол Пашинян.
«Это означает, что международное сообщество признает, что в 2018 году мы достигли серьезнейших успехов в борьбе с монополиями.
Отмеченный показатель является важнейшим сигналом для потенциальных инвесторов, которые могут увидеть, что Армения в антимонопольном смысле входит в двадцатку лучших стран мира», – отметил премьер