Սպորտ 14:39 12/02/2019 Հայաստան
Ավստրիայի Զեեֆելդ  քաղաքում փետրվարի  20-ին կմեկնարկի դահուկավազքի աշխարհի 52-րդ առաջնությունը: Հայաստանից  հանդես կգան  չորս  մարզիկներ ` Կատյա Գալստյանը, Միքայել Միքայելյանը, Թադևոս Պողոսյանը և Մյասնիկ Ղարիբյանը: Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ լրատվական բաժնից:
Աշխարհի առաջնության ծրագրով մեր տղամարդիկ  կմրցեն 15 կմ, 30 կմ և 50 կմ մրցատարածությունում, Կատյա Գալստյանը ` 5 կմ և 15 կմ մրցատարություններում: Մեր դահուկորդները  կմասնակցեն նաև արագավազքի մրցումներին / սպրինտ / և   պետք է  անցնեն 1400  կամ ` 1600 մետր :

Sport 16:29 12/02/2019 Armenia
Four athletes from Armenia are set to take part in the 52nd FIS Nordic World Ski Championships that will be held from 17 to 28 February in Seefeld, Austria.
As the National Olympic Committee reported, among Armenian athletes qualified for the tournament are Katya Galstyan, Michael Michaelyan, Tadevos Poghosyan and Myasnik Gharibyan.
Armenian male athletes will compete in 15 km, 30 km and 50 KM classical events, while Katya Galstyan in the 5 km skiathlon. Our athletes will also take part in the sprint and 1400 and 1600 cross-country events.