Քաղաքական 10:23 15/02/2019 Հայաստան
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը վերջերս հայտնել է Հայաստան պետական այցով ժամանելու մտադրության մասին: Այս մասին տեղեկացրել է Հայաստանում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ հանդիպման ժամանակ։
Կառավարությունից հայտնում են՝ դեսպանը նշել է, որ այդ այցը ևս կնպաստի երկկողմ ծրագրերի հստակեցմանն ու հետագա ընդլայնմանը:
Դեսպան Լաքոտը նշել է, որ Ֆրանսիան պատրաստակամ է Հայաստանի հետ հարաբերությունները զարգացնել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում:

Политика 11:35 15/02/2019 Армения
Президент Французской Республики Эммануэль Макрон недавно заявил о намерении посетить с государственным визитом Армению. Об этом сообщает Чрезвычайный и Полномочный посол Франции в РА Джонатан Лакот во время встречи с вице-премьером Армении Мгером Григоряном.
Как сообщает пресс-служба правительства, посол отметил, что данный визит также поспособствует уточнению двусторонних программ и их дальнейшему расширению.
Посол Лакот отметил, что Франция выражает готовность развивать отношения с Арменией как в двустороннем, так и многостороннем формате.