Քաղաքական 10:23 15/02/2019 Հայաստան
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը վերջերս հայտնել է Հայաստան պետական այցով ժամանելու մտադրության մասին: Այս մասին տեղեկացրել է Հայաստանում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ հանդիպման ժամանակ։
Կառավարությունից հայտնում են՝ դեսպանը նշել է, որ այդ այցը ևս կնպաստի երկկողմ ծրագրերի հստակեցմանն ու հետագա ընդլայնմանը:
Դեսպան Լաքոտը նշել է, որ Ֆրանսիան պատրաստակամ է Հայաստանի հետ հարաբերությունները զարգացնել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում:

Politics 11:40 15/02/2019 Armenia
French President Emmanuel Macron has recently announced his intention to travel to Armenia on a state visit, French Ambassador Jonathan Lacôte revealed at a meeting with Armenia’s Deputy Prime Minister Mher Grigoryan on Thursday.
The French envoy stressed the visit would also contribute to the clarification and further expansion of bilateral programs, the government’s press service told Panorama.am.
He expressed his country’s readiness to develop relations with Armenia both in bilateral and multilateral formats.