Օրվա մամուլ 09:39 21/02/2019 Հայաստան
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ԱԺ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ, «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Բաբկեն Թունյանը իր ֆեյսբուքյան էջում տեղադրել է Հայաստանի 2018թ. տնտեսական ցուցանիշները ըստ եռամսյակների, որից երևում է, որ 2018թ. առաջին եռամսյակում տնտեսական աճը եղել է 9,9 տոկոս, երկրորդ եռամսյակում՝ 7,4, իսկ հաջորդ եռամսյակներին՝ 2,5 և 3,4:
Առաջին եռամսյակում վարչապետը Կարապետյանն էր, երկրորդ եռամսյակում նա զրկվեց վարչապետությունից, և սկսվեց տնտեսական աճի նվազումը, իսկ երրորդ և չորրորդ եռամսյակներում վարչապետն արդեն Նիկոլ Փաշինյանն էր:
Այս ցուցանիշներից կարելի է միայն մի եզրակացություն անել՝ որքան լավ կլիներ Հայաստանի համար, եթե Կարեն Կարապետյանը շարունակեր մնալ վարչապետ: Հիշեցնենք, որ Կարեն Կարապետյանի կառավարությունը լրագրող Բաբկեն Թունյանի հետ կառավարության գործունեությունը գովազդելու պայմանագիր ուներ»:

Пресса дня 11:40 21/02/2019 Армения
«Жаманак»: Единственный вывод из опубликованных показателей – было бы лучше, если бы Карен Карапетян остался премьером
Газета «Жаманак» пишет, что председатель постоянной парламентской комиссии по экономическим вопросам, член фракции «Мой шаг» Бабакен Тунян опубликовал на своей странице в Facebook экономические показатели Армении в 2018 году по кварталам, из чего видно, что в первом квартале 2018 года экономический рост составил 9,9%, во втором квартале – 7,4%, в следующих кварталах – 2,5% и 3,4%.
«В первом квартале премьер-министром был Карен Карапетян, во втором квартале он лишился премьерства и началось снижение экономического роста, в третьем и четвертом кварталах премьер-министром был уже Никол Пашинян.
Из этих показателей можно сделать лишь один вывод, как хорошо было бы для Армении, если бы Карен Карапетян продолжил оставаться премьер-министром. Напомним, что с журналистом Бабкеном Туняном у правительства Карена Карапетяна был договор на рекламу деятельности правительства», - отмечает издание.