Հասարակություն 12:52 25/03/2019 Հայաստան
Այսօր՝ մարտի 25-ին, ժամը 14:00-ին  տեղի կունենա ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստ: Այս մասին քիչ առաջ հայտնեցին վարչապետի աշխատակազմից։
Panorama.am-ը կառավարության պաշտոնական էջից տեղեկացավ, որ օրակարգում 7 հարց է ընդգրկված, որից երկուսը՝ չզեկուցվող։
Նախագծերից մեկը վերաբերում է՝ գյուղատնտեսության զարգացման հիմնադրամի լուծարման գործընթացով պայմանավորված պարտավորությունների մարմանն աջակցելու նպատակով գյուղատնտեսության նախարարությանը 2019 թվականի առաջին կիսամյակում ավելի քան 52 մլն դրամ հատկացնելուն։
Մեկ այլ նախագծով առաջարկվում է 2019-ի պետական բյուջեով «Աուտիզմ և զարգացման այլ խանգարումներ ունեցող երեխաների բուժման, վերականգնման, կրթության և զբաղվածության ապահովում» ծրագրով «Աուտիզմ ազգային հիմնադրամ»-ին առանց մրցույթի, որպես դրամաշնորհ հատկացնել 44.326.7 հազար դրամ։
Առաջարկվում է նաև «Դպրոցներում STEM կրթության և ռոբոտատեխնիկայի զարգացման իրականացում» ծրագրով «Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն» ՀԿ-ին առանց մրցույթի, որպես դրամաշնորհ հատկացնել 352,226.5 հազար դրամ։

Политика 13:24 25/03/2019 Армения
Сегодня, 25 марта, в 14:00 по местному времени состоится внеочередное заседание правительства Армении. Об этом чуть ранее сообщили из администрации премьер-министра.
Как сообщается на официальной странице правительства, в повестку заседания включено 7 вопросов, 2 из которых – не подлежат докладу.
Один из проектов касается вопроса предоставления министерству сельского хозяйства Армении в первом полугодии 2019 года свыше 52 млн драмов с целью оказания помощи в погашении обязательств, обусловленных процессом ликвидации фонда развития сельского хозяйства.
Другим проектом предлагается предоставить Национальному фонду «Аутизм» 44.326.7 тысяч драмов без конкурса – в качестве гранта – по программе «Лечения, реабилитации, образования и обеспечения занятости детей с аутизмом и другими нарушениями».
Предлагается также предоставить общественной организации «Союз компаний передовых технологий (СКПТ)» 352,226.5 тысяч драмов – в качестве гранта – по программе «Осуществление развития STEM образования и робототехники в школах».