13:14 20/04/2019 Հայաստան
Արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը դիմել է Բարձրագույն դատական խորհուրդ՝  Վճռաբեկ դատարանի 11 դատավորի կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու համար։
Panorama.am-ի հետ զրույցում տարածված  տեղեկությունը հաստատեց ԲԴԽ մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայության պետ Արման Խաչատրյանը։
Հարցերին, թե ովքեր են այդ դատավորները, երբ կկայանա խորհուրդի նիստը, որն է նրանց պատասխանատվության ենթարկելու հիմնավորումը, Արման Խաչատրյանը չպատասխանեց, ասաց՝ հայտնել չի կարող։
Արդարադատության նախարարությունից էլ մանրամասներ չհրապարակեցին՝ հիմնավորելով այսպես. «Լիազոր մարմնի կողմից դատավորի նկատմամբ կարգապահական վարույթ հարուցելու գործընթացը գաղտնի, մանրամասներ ներկայացնել չեմ կարող»։

Право 14:13 20/04/2019 Армения
Глава Минюста Армении обратился в Высший судебный совет с целью привлечения 11 судей к ответственности
Министр юстиции Армении Артак Зейналян обратился в Высший судебный совет с целью привлечения 11 судей Кассационного суда к дисциплинарной ответственности.
В беседе с корреспондентом Panorama.am данные сведения подтвердил начальник службы по связям с общественностью Высшего судебного совета Армении Арман Хачатрян.
На вопрос уточнить, кто эти судьи и когда состоится заседание совета, каково обоснование привлечения судей к дисциплинарной ответственности, А. Хачатрян не ответил, подчеркнув, что сообщить не может.