Սպորտ 10:32 25/04/2019 Աշխարհում
Գերմանիայում շարունակվող Grenke Сhess Сlassic մրցաշարի 5-րդ տուրում շախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը սև խաղաքարերով միավորը կիսել է ֆրանսիացի Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավի հետ։Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
Պարտիան ավարտվել է 25-րդ քայլում։ Խաղաղ արդյունք է գրանցվել նաև Մագնուս Կարլսեն (Նորվեգիա) - Արկադի Նայդիչ (Ադրբեջան), Վիշվանաթան Անանդ (Հնդկաստան) - Ֆաբիանո Կարուանա (ԱՄՆ) և Պյոտր Սվիդլեր (Ռուսաստան) - Ֆրանսիսկո Վալյեխո (Իսպանիա) պարտիաներում, իսկ գերմանական դիմակայությունում Վինսենտ Կեյմերը հաղթել է Գեորգ Մեյերին։
Նախորդ 4 տուրերում Լևոն Արոնյանը խաղաղ դաշն էր կնքել Արկադի Նայդիչի, Գեորգ Մեյերի և Ֆրանսիսկո Վալյեխոյի հետ, ինչպես նաև հաղթել էր Պյոտր Սվիդլերին:
Արոնյանը հավաքել է 3 միավոր և կես միավոր է հետ առաջատարներ Մագնուս Կարլսենից ու Վիշվանաթան Անանդից։
Ապրիլի 25-ին մրցաշարում հանգստյան օր է։ Ապրիլի 26-ին անցկացվելիք 6-րդ տուրում հայ գրոսմայստերը սպիտակ ֆիգուրներով կմրցի 14-ամյա Վինսենտ Կեյմերի հետ։

Sport 12:25 25/04/2019 Armenia
Armenian GM Levon Aronian drew his game against French Maxime Vachier-Lagrave in Round 5 of the GRENKE Chess Classic 2019 taking place in Karlsruhe, Germany.
The Magnus Carlsen-Arkadij Naiditsch, Viswanathan Anand-Fabiano Caruana and Peter Svidler-Francisco Vallejo games also ended in draws, the Armenian National Olympic Committee reports.
The leading Armenian chess player drew with Arkadij Naiditsch, Georg Meier and Francisco Vallejo and defeated Peter Svidler in the previous four rounds.
Having collected 3 points, Aronian is just half a point behind the leaders – Magnus Carlsen and Viswanathan Anand.
The Armenian GM will face 14-year-old German IM Vincent Keymer in the sixth round of the championship scheduled for Friday.