Հասարակություն 10:28 03/05/2019 Հայաստան
Շվեդիայի խորհրդարանը միաձայն վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը
Ստոկհոլմում Հայաստանի դեսպանության ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք. «Մայիսի 2-ի Շվեդիայի խորհրդարանում՝ Ռիկսդագում, տեղի ունեցավ ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացման վերաբերյալ քննարկում, որին հրավիրվել էր դեսպան Ալեքսանդր Արզումանյանը։
Քննարկմանը ելույթ ունեցան խորհրդարանի վեց խմբակցությունների ներկայացուցիչներ, ովքեր իրենց աջակցությունը հայտնեցին համաձայնագրի վավերացմանը։
Քննարկման ավարտին խորհրդարանի արտաքին հարցերի կոմիտեի նախագահը դեսպանին հրավիրեց կարճատեւ ընդունելության։
Նույն օրը երեկոյան Ռիկսդագում անցկացված քվեարկության արդյունքում Շվեդիայի խորհրդարանը միաձայն վավերացրեց ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը»։

Политика 10:47 03/05/2019 В мире
Парламент Швеции единогласно ратифицировал Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Европейским союзом. Об этом сообщается на странице Посольства Армении в Швеции в соцсети Facebook.
В частности, в сообщении отмечается:
«2 мая в Парламенте Швеции – Риксдаге состоялось обсуждение относительно ратификации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Европейским союзом, на которое был приглашен посол Александр Арзуманян.
На обсуждении выступили представители шести фракций парламента, которые выразили свою поддержку ратификации соглашения.
В завершение обсуждения председатель комитета по внешним вопросам Парламента пригласил посла на краткосрочный прием.
Вечером того же дня по итогам голосования  Риксдаг Швеции единогласно ратифицировал Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Европейским союзом».