Քաղաքական 17:48 16/05/2019 Հայաստան
Աշխատանքային այցով Ղազախստանի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Նուր-Սուլթանում հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ:
Նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ Հայաստանի նախագահը և Վրաստանի վարչապետը մտքեր են փոխանակել հայ-վրացական հարաբերությունների ներկա օրակարգի շուրջ, ընդգծել արդյունավետ համագործակցությունն առավել խորացնելու կարևորությունը։
Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ փոխգործակցությունը բոլոր ոլորտներում՝ սկսած մշակույթից մինչև գիտություն, ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, էներգետիկա, ենթակառուցվածքներ, զբոսաշրջություն, հսկայական ներուժ ունի, և ամեն ինչ պետք է անել, որպեսզի երկու բարեկամ երկրներն ավելի խորը և փոխշահավետ համագործակցություն ունենան:
«Այս նախագծով մենք  բաշխում ենք Արցախից բռնի տեղահանված ուսուցիչների2024 թ. հավելավճարներն ըստ մարզերի»,-կառավարության նիստում...

Politics 20:19 16/05/2019 World
President Armen Sarkissian of Armenia who is on a working visit to Kazakhstan to attend the 12th annual economic forum, met on Thursday with the Prime Minister of Georgia Mamuka Bakhtadze.
According to the press statement issued by the president’s office, the Armenian President and Georgian PM exchanged thoughts over the current agenda of the Armenian-Georgian relations, highlighted the deepening of efficient cooperation.
The interlocutors concurred that the collaboration in all directions, including in culture, science, modern technologies, energy sectors, infrastructure and tourism development has a huge potential, and every effort should be made to enhance the beneficial cooperation between the two friendly countries.