Քաղաքական 17:48 16/05/2019 Հայաստան
Աշխատանքային այցով Ղազախստանի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Նուր-Սուլթանում հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ:
Նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ Հայաստանի նախագահը և Վրաստանի վարչապետը մտքեր են փոխանակել հայ-վրացական հարաբերությունների ներկա օրակարգի շուրջ, ընդգծել արդյունավետ համագործակցությունն առավել խորացնելու կարևորությունը։
Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ փոխգործակցությունը բոլոր ոլորտներում՝ սկսած մշակույթից մինչև գիտություն, ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, էներգետիկա, ենթակառուցվածքներ, զբոսաշրջություն, հսկայական ներուժ ունի, և ամեն ինչ պետք է անել, որպեսզի երկու բարեկամ երկրներն ավելի խորը և փոխշահավետ համագործակցություն ունենան:
«Այս նախագծով մենք  բաշխում ենք Արցախից բռնի տեղահանված ուսուցիչների2024 թ. հավելավճարներն ըստ մարզերի»,-կառավարության նիստում...

Политика 19:42 16/05/2019 Армения
Находящийся с рабочим визитом в столице Казахстана Нур-Султане президент Армении Армен Саркисян сегодня встретился с премьер-министром Грузии Мамукой Бахтадзе. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Согласно информации, президент Армении и премьер-министр Грузии обменялись мыслями вокруг текущей повестке армяно-грузинских отношений, подчеркнули важность углубления эффективного сотрудничества.
Собеседники выразили обоюдное мнение, что сотрудничество во всех областях – от культуры до науки, современных технологий, энергетики, инфраструктуры, туризма имеет огромный потенциал, и необходимо сделать все возможное, чтобы две дружественные страны имели более глубокое и взаимовыгодное сотрудничество.