Իրավունք 13:20 23/05/2019 Հայաստան
Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանը շարունակում է մնալ մեղադրյալ։ Այս մասին տեղեկացնում է քննչական կոմիտեն ու մանրամասնում, որ  Դավիթ Համբարձումյանին քրեական գործի շրջանակներում մեղադրանք էր առաջադրվել երկու հոդվածով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 2-րդ և 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով:
«Այս պահին Համբարձումյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է միայն 225-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Իսկ ահա 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով Դավիթ Համբարձումյանը շարունակում է մնալ մեղադրյալ»,-հայտնում են ՔԿ-ից։
Հիշեցնենք, որ  քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում շարունակվում է 2018 թվականի ապրիլին Երևան քաղաքում և ՀՀ մարզերում խաղաղ հավաքներ և երթեր անցկացնող մի խումբ քաղաքացիների նկատմամբ խուլիգանական դրդումներով բռնություն գործադրելու դեպքերի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:

Право 15:56 23/05/2019 Армения
Мэр армянского Масиса Давид Амбарцумян продолжает оставаться в статусе обвиняемого. Об этом сообщается на сайте Следственного комитета Армении и поясняют, что в рамках уголовного дела Давиду Амбарцумяну было выдвинуто обвинение по двум статьям: ч. 2 ст. 225 и ч. 4 ст. 258 УК РА.
«В данный момент уголовное преследование в отношении Д. Амбарцумяна приостановлено только по ч. 2 ст. 225 УК РА. А вот по ч. 4 ст. 258 Давид Амбарцумян продолжает оставаться в статусе обвиняемого», – сообщают из СК.
Напомним, что в отделе по расследованию тяжких преступлений Следственного управления Следственного комитета по городу Еревану продолжается предварительное расследование уголовного дела, возбужденного по факту применения насилия из хулиганских побуждений в отношении группы граждан, проводящих мирные собрания и шествия в Ереване и областях в апреле 2018 года.