Հասարակություն 17:23 25/05/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Իվան Ավանեսյանն ազատվել է Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Կամո Պետրոսյանը նշանակվել է Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Հադրութ քաղաք և շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ու պատասխանատուներին ներկայացրել Կամո Պետրոսյանին ` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Политика 17:22 25/05/2019 НКР
Президент Республики Арцах Бако Саакян 25 мая утвердил решение правительства об освобождении Ивана Аванесяна от должности руководителя администрации Гадрутского района по собственному заявлению. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Президент Саакян утвердил другое решение правительства, согласно которому Камо Петросян назначен на должность руководителя администрации Гадрутского района.
В тот же день Бако Саакян посетил город Гадрут и представил сотрудникам и ответственным работникам райадминистрации Камо Петросяна, пожелав ему плодотворной работы.