Հասարակություն 17:23 25/05/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Իվան Ավանեսյանն ազատվել է Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Կամո Պետրոսյանը նշանակվել է Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Հադրութ քաղաք և շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ու պատասխանատուներին ներկայացրել Կամո Պետրոսյանին ` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Politics 17:23 25/05/2019 NKR
On 25 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan approved the Government’s decision on releasing Ivan Avanesyan from the post of the head of the Hadrout regional administration upon his own request.
President Sahakyan approved another decision of the Government according to which Kamo Petrosyan was appointed head of the Hadrout regional administration.
On the same day Bako Sahakyan visited the town of Hadrout and introduced Kamo Petrosyan to the regional administration’s staff and responsible officials wishing him productive work.