Իրավունք 17:50 04/06/2019 Հայաստան
ՀՅԴ անդամ, «Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերության լրատվական և քաղաքական ծրագրերի տնօրեն Գեղամ Մանուկյանը հայտարարել է, որ ինքն է ծեծել Վարդան Հարությունյանին։
«Հայտնեմ, որ երեկ հայտարարություն արած բերանը ամեն տեղ, այդ թվում սոցցանցերում շաղ տված, մեր ազգային արժեքները ստորացնող, Արցախն ու հոգևոր արժեքները հայհոյող, մանուկների աչքի առաջ պապու վրա հարձակվող ոմն Վարդան Հարությունյանին ես եմ ծեծել։
Մեկն եմ նրանցից, որ դաստիարակչական ապտակ կտայի։ Այժմ գնում եմ Կենտրոն ոստիկանություն՝  ներկայանալու իրավապահներին»,-գրել է Մանուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում։
Ոստիկանությունից հայտնել էին, որ միջադեպի մասնակիցներից մեկի ինքնությունը ճշտվել է: Նա բերման է ենթարկվել ոստիկանության Կենտրոնական բաժին: Քննությունը շարունակվում է:
Ըստ աղբյուրի, հունիսի 3-ին ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն էր զանգահարել ֆեյսբուքյան օգտատեր Վարդան Հարությունյանը և հայտնել, որ Տերյան փողոցի 3/Ա շենքի բակում իր վրա հարձակում է եղել:
Մեկնած ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի օպերատիվ խմբին Վ. Հարությունյանը հաղորդում է տվել, որ նույն օրը, ժամը 13.30-ին, շենքի բակում անհայտ անձինք ձեռքերով հարվածներ են հասցրել իր դեմքին և գլխին՝ պատճառելով վնասվածք:
Նշանակվել է ԴԲՓ: ՀՀ ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118 հոդվածի հատկանիշներով: Կատարվում է քննություն:

Право 20:02 04/06/2019 Армения
Представитель АРФ «Дашнакцутюн», директор информационных и общественно-политических программ телекомпании «Еркир-медиа» Гегам Манукян на своей странице в соцсети Facebook сообщил, что он избил Вардана Арутюняна.
В частности, Г. Манукян отметил:
«Сообщаю, что выступившего вчера с заявлением, открывающего рот повсюду, в том числе и в соцсетях Вардана Арутюняна – унижающего наши национальные ценности, оскорбляющего Арцах и духовные ценности, напавшего на глазах у внуков на деда – избил я. Я один из тех, кто дал бы ему воспитательную пощечину. Сейчас иду в отделение полиции Кентрон, с явкой к правоохранителям».
Полиция РА сообщила, что установлена личность одного из участников инцидента. Он подвергнут приводу в отделение полиции Кентрон.
Согласно информации, 3 июня пользователь соцсети Facebook Вардан Арутюнян позвонил в Центр оперативного управления полиции Еревана и сообщил, что во дворе здания 3/А по улице Терьяна на него было совершено нападение.
Прибывшей на место оперативной группе отделения полиции Кентрон Вардан Арутюнян сообщил, что в тот же день, в 13:30 во дворе дома неизвестные люди нанесли ему руками удары по лицу и голове, причинив повреждения.
Назначена судебно-медицинская экспертиза. В Полиции РА по факту инцидента с Варданом Арутюняном возбуждено уголовное дело по признакам ст.118 Уголовного кодекса Армении. Ведется следствие.