Քաղաքական 09:30 10/06/2019 Հայաստան
Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքում երեկ տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքում քաղաքը կշարունակի ղեկավարել գործող քաղաքապետ Վահագն Գևորգյանը: Նրա օգտին քվեարկել է 8 453 ընտրող: Նա անկուսակցական է, ինքնաառաջադրված,  նրան սատարում էր «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը:
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած տվյալների համաձայն, իշխող ուժի`«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցութան կողմից առաջադրված Գրիգոր Գուլյանը, ով Կոտայքի մարզպետարանի  ֆինանսական և սոցիալ-տնտեսական վարչության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատարն էր, պարտվել է մոտ 400 ձայնի տարբերությամբ: Նրա օգտին քվեարկել է 8 058 ընտրող: Սա այն պարագայում, երբ Աբովյանում նրան աջակցող երթին մասնակցում էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անձամբ:
Գրանցված մյուս թեկնածուներից Սասուն Գրիգորյանը ստացել է 731 քվե, Մանուկ Մկրտչյանը` 435, Արթուր Ղազարյանը` 139:
Նկատենք, որ մասնակցությունն ակտիվ չի եղել: Ընտրելու իրավունք ունեցող 44 520 քաղաքացուց քվեարկությանը մասնակցել է 18 176 մարդ: 360 քվեաթերթիկ ճանաչվել է անվավեր:

Politics 11:35 10/06/2019 Armenia
Incumbent Mayor of Armenia’s Abovyan town Vahagn Gevorgyan was re-elected to office in Sunday’s municipal elections, according to the preliminary results unveiled by the Central Electoral Commission.
The nonpartisan candidate, who was supported by the Prosperous Armenia Party, garnered 8,453 votes. Meanwhile, his main challenger Grigor Gulyan from the ruling Civil Contract party secured 8,058 votes, around 400 votes less than Gevorgyan.
The other mayoral candidates – Sasun Grigoryan, Manuk Mkrtchyan and Artur Ghazaryan – received 731, 435 and 139 votes, respectively.
A total of 18,176 residents out of 44,520 eligible voters turned out to the polls on Sunday. 360 ballot papers were declared invalid.
Earlier in October 2018, Civil Contract candidate Narek Babayan lost a race for mayor of Armenia’s Kapan town.