Քաղաքական 14:47 17/06/2019 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Իսլանդիայի Հանրապետության վարչապետ Կատրին Յակոբսդոտիրին Իսլանդիայի Ազգային տոնի կապակցությամբ: Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իսլանդիայի ժողովրդին Իսլանդիայի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Հայաստանը պատրաստակամ է զարգացնել Իսլանդիայի հետ երկ¬խո-սությունը բոլոր հնարավոր ուղղություններով և քայլեր ձեռնարկել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող նախաձեռնությունների իրականացման ուղղությամբ։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Իսլանդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և հետագա առաջընթաց»։

Politics 16:04 17/06/2019 Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Prime Minister of Iceland Katrín Jakobsdóttir on the National Holiday of the Republic of Iceland. As the government press service reports, the message reads, in part:
“I cordially congratulate you and the people of Iceland on the occasion of the National Holiday of the Republic of Iceland.
Armenia is prepared to develop a dialogue with Iceland in all possible areas and take steps to implement initiatives of mutual interest.
I wish you good health and every success, as well as prosperity and progress - to the friendly people of Iceland.”