Մշակույթ 10:20 17/06/2019 Հայաստան
Կյանքից հեռացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ, բալետի պարուսույց Նադեժդա Դավթյանը: Այս մասին հայտնում  են ՀՀ մշակույթի նախարարության աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
«ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը խոր վշտով տեղեկացնում է, որ 67 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ, բալետի պարուսույց, Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի փորձավար Նադեժդա Դավթյանը:
Նախարարությունն իր ցավակցությունն է հայտնում Նադեժդա Դավթյանի հարազատներին, թատրոնի անձնակազմին և նրա արվեստի երկրպագուներին»,- ասված է ցավակցական հեռագրում:

Культура 11:06 17/06/2019 Армения
Ушла из жизни заслуженная артистка Армении, хореограф Надежда Давтян. Об этом сообщает пресс-служба Министерства образования, науки, культуры и спорта Армении.
«Министерство образования, науки, культуры и спорта РА с глубокой скорбью сообщает, что в возрасте 67 лет ушла из жизни заслуженная артистка РА, хореограф, репетитор Национального академического театра оперы и балета им. А. Спендиаряна – Надежда Давтян.
Министерство выражает соболезнования родным и близким Надежды Давтян, коллективу театра и поклонникам её искусства», – отмечается в телеграмме соболезнования.