Սպորտ 11:42 20/06/2019 Հայաստան
Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը 1 արծաթե եւ 3 բրոնզե մեդալով է ավարտել ելույթն Իտալիայի Ֆաենցա քաղաքում անցկացվող Եվրոպայի առաջնությունում:
Վիգեն Նազարյանը (80 կգ) դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ Հոմերոս Առաքելյանը (45 կգ), Կարապետ Մանվելյանը (48 կգ) եւ Արմեն Հարությունյանն (51 կգ) արժանացել են բրոնզե մեդալի:
Հայաստանի թիմի կազմում Եվրոպայի պատանեկան առաջնությանը մասնակցել են նաեւ Վարուժան Անտոնյանը (55 կգ), Աշոտ Խաչատրյանը (60 կգ), Արման Խաչիկյանը (65 կգ), Լյովա Խաչատրյանը (71 կգ), Ռազմիկ Մահլումյանը (92 կգ) եւ Ռազմիկ Քուրդյանը (110 կգ), որոնք մեդալ չեն նվաճել:

Юношеский ЧЕ: Сборная Армении по греко-римской борьбе завоевала 4 медали
Юношеская сборная Армении по греко-римской борьбе завершила свои выступления с 1-й серебряной и 3-мя бронзовыми медалями на проходящем в итальянском городе Фаэнца чемпионате Европы. Об этом сообщается на сайте НОК Армении.
Виген Назарян (80 кг) стал серебряным медалистом, а Гомерос Аракелян (45 кг), Карапет Манвелян (48 кг) и Армен Арутюнян (51 кг) удостоились бронзовых медалей.
В составе сборной Армении в молодежном чемионате Европы приняли участие также: Варужан Антонян (55 кг), Ашот Хачатрян (60 кг), Арман Хачикян (65 кг), Лева Хачатрян (71 кг), Размик Малумян (92 кг) и Размик Курдян (110 кг), которые медалей не завоевали.