Քաղաքական 10:36 22/06/2019 Տարածաշրջան
Կրեմլում նշել են այն պայմանները, որոնք անհրաժեշտ են ավիափոխադրումները դեպի Վրաստան վերականգնելու համար։ Դա ռուսների անվտանգությանը սպառնացող վտանգների վերացումն է։ Գրում է «Ինտերֆաքս»-ը։
«Վրաստանում իրավիճակը պետք է նորմալանա, պետք է չեզոքացվեն մեր քաղաքացիների համար բոլոր վտանգներն ու սպառնալիքները»,-ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Հիշեցնենք, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել է հրամանագիր, ըստ որի հուլիսի 8-ից արգելվում է ռուսական ավիաընկերություններին ռուսների տեղափոխումը Ռուսաստանից Վրաստանի տարածք։ Ինչպես նշվում է հրամանագրում, դա արվել է Ռուսաստանի ազգային անվտանգության, ՌԴ քաղաքացիների անվտանգության համար։
ՌԴ կառավարությունը հանձնարարել է քայլեր ձեռնարկել Վրաստանում գտնվող ՌԴ քաղաքացիների ու նրանց բեռների վերադարձը կազմակերպելու համար։

Politics 10:57 22/06/2019 Armenia
Russian President Vladimir Putin has temporarily banned Russian airlines from flying to Georgia following a spate of violent unrest in the country, BBC reported.
He signed the decree - which will be implemented from 8 July - on Friday. Moscow will also recommend that Russian travel agencies suspend all tours to neighboring Georgia.
It came after some 240 people were hurt a day earlier in protests that were ignited by the appearance of a Russian MP in Georgia's parliament. Protesters stormed the parliament in the capital, Tbilisi, and police used rubber bullets and tear gas in an attempt to disperse them.
The speaker of Georgia's parliament, Irakli Kobakhidze, has resigned following the violence. He faced a fierce backlash for inviting Mr Gavrilov to give the speech.