Հասարակություն 11:04 26/06/2019 Հայաստան
Վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը  «Որդան Կարմիր» հայկական գորգերի թանգարանում ներկա է գտնվել FASHION FORUM YEREVAN 2019 միջոցառման բացման արարողությանը:
Հակոբյանի գրասենյակից հայտնում են, որ միջոցառման մեկնարկը տրվել է «ԺԱՌԱՆԳՈՒԹՅՈՒՆ» խորագիրը կրող ցուցահանդեսով, որտեղ ներկայացվել են հայ դիզայներների ստեղծած հագուստներն և աքսեսուարները:
«Նորաձևության և դիզայնի պալատ» ՀԿ նախագահ, հագուստի դիզայներ Վահանբ Խաչատրյանի ուղեկցությամբ Աննա Հակոբյանը ծանոթացել է ցուցահանդեսում ներկայացված զգեստներին, աքսեսուարներին:
«Fashion Forum Yerevan 2019»-ը անցկացվում է Նորաձևության և դիզայնի պալատ ՀԿ-ի, Եվրոպական միության «ԵՄ-ն Բիզնեսի համար» նախաձեռնության «Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում» ծրագրի և ՀՀ Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի աջակցությամբ:
Աննա Հակոբյանն արդեն մեկ տարի է իր աջակցությունն է հայտնել հայ դիզայներներին և կրում է բացառապես հայկական արտադրության իրեր` այդ կերպ խթանելով նրանց գործունեությունն ու հայկական արտադրությունը դարձնելով ավելի ճանաչելի:

Society 15:14 26/06/2019 Armenia
Anna Hakobyan, the spouse of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, attended the grand opening of the Fashion Forum Yerevan 2019 at Vordan Karmir Armenian Carpet Museum on Tuesday evening.
Heritage, a unique fashion show featuring Armenian designer clothing and accessories opened the event, Hakobyan’s office reported.
Fashion designer Vahan Khachatryan, the president of the Fashion and Design Chamber and a sponsor of the event, presented the collection to the PM’s spouse.
Fashion Forum Yerevan 2019 is co-sponsored by Khachatryan’s Fashion and Design Chamber, the European Union and the Tourism Committee of Armenian’s Ministry of Economic Development and Investments.
The PM’s spouse has been supporting Armenian fashion designers for over a year and is known for wearing exclusively Armenian-made clothing and accessories in an effort to promote the local production.