Սպորտ 17:51 27/06/2019 Հայաստան
Ազատ ոճային ըմբիշ Վալոդյա Ֆրանգուլյանը (65 կգ) երկրորդ Եվրոպական խաղերի բրոնզե մեդալակիր դառնալու հնարավորություն ունի։
Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ընթացող Եվրոպական խաղերի մրցումային 7-րդ օրը Ֆրանգուլյանը սփոփիչ գոտեմարտում մրցեց Բելառուսի ներկայացուցիչ Գեորգի Կոլիևի հետ։
Ֆրանգուլյանը 3։1 հաշվով կամային հաղթանակ տարավ և բրոնզե մեդալի համար պայքարելու հնարավորություն ստացավ։
Մեդալային գոտեմարտում Վալոդյայի մրցակիցը կլինի Ուկրաինայի ներկայացուցիչ Գոռ Հովհաննիսյանը։
Հիշեցնենք, որ Վալոդյա Ֆրանգուլյանը մեկնարկել էր 1/8 եզրափակիչից, որտեղ 0։6 հաշվով պարտվել էր ադրբեջանցի Հաջի Ալևին։
Ադրբեջանցի ըմբիշը դուրս եկավ եզրափակիչ, ինչի արդյունքում Ֆրանգուլյանը սփոփիչ գոտեմարտի մասնակցելու հնարավորություն ստացավ։

Sport 18:18 27/06/2019 Armenia
Freestyle wrestler Valodya Frangulyan (65 kg) has a chance to become a bronze medalist of the 2nd European Games underway in Minsk, the National Olympic Committee reported.
On the seventh day of the European Games underway in Minsk Frangulyan competed with Belarusian George Koliev in the repechage round. Frangulyan had a volitional victory, 3:1 and got a chance to fight for a bronze medal.
Valodya’s opponent in the fight for bronze will be Ukraine’s Gor Hovhannisyan. Valodya Frangulyan had entered the mat from the 1/8 finals where had conceded 0:6 to Azerbaijani Haji Aliev.
The Azerbaijani wrestler had reached the finals letting Frangulyan to wrestle in the repechage round.