Հասարակություն 12:35 03/07/2019 Հայաստան
Հուլիսի 3-ին, ժամը 05:57-ին, «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում ավտոմեքենան ընկել է Ողջի գետը. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
ԱԻ նախարարությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Կապան-Կովսական ավտոճանապարհի 12-րդ կմ-ին «ՎԱԶ-2121» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Հ.Ս., ծնված 1957 թ.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և ընկել Ողջի գետը:
Փրկարարները հատուկ տեխնիկայի օգնությամբ գետից դուրս են բերել ավտոմեքենան, սրահում հայտնաբերել Հ.Ս.-ի դին և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային:

Общество 13:02 03/07/2019 Армения
Сегодня, 3 июля, в 05:57 в службу «911» министерства по чрезвычайным ситуациям Армении поступил звонок о том, что в городе Капан Сюникской области республики автомобиль упал в реку Вохчи, требуется помощь спасателей.
Как передает пресс-служба МЧС РА, на место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда СС МЧС РА.
Выяснилось, что на 12-ом км автодороги Капан-Ковсакан автомобиль марки «ВАЗ-2121» (водитель Г. С., 1957 г. р.) выехал за пределы проезжей части дороги и упал в реку Вохчи.