Տնտեսություն 19:42 13/07/2019 Հայաստան
Հայկական գորգերի արտադրությունը շարունակում է աճել: Այս մասին են վկայում  Վիճակագրական կոմիտեի տվյալները:
Հրապարակված տվյալների համաձայն՝ հանրապետությունում 2019 թվականի առաջին հինգ ամիսներին զգալի աճել է գորգերի և գորգեղենի արտադրությունը. մասնավորապես, հունվար-մայիսին արտադրվել է 18.5 տոննա գորգեր և գորգեղեն՝ 2018 թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 1.7 անգամ: Նշենք, որ նախորդ տարվա հունվար-մայիսին արտադրվել է 10.6 տոննա գորգ:
Հիշեցնենք, որ 2018 թվականին հանրապետությունում արտադրվել է 26.3 տոննա գորգեր և գորգեղեն՝ 2017 թվականի համեմատ աճելով 32.8%-ով, 2016թ-ին արտադրվել է 18 տոննա գորգ, 2015թ-ին՝ 41 տոննա։

18:48 13/07/2019 Armenia
Armenia’s carpet production recorded a significant increase in the first half of 2018, the Statistical Committee told Panorama.am.
The country manufactured a total of 18.5 tons of carpets and carpet coverings from January to May this year, up by 1.7 times from the same period last year, when some 10.6 tons of carpets were produced in Armenia.
Carpet production volumes have been increasing over the past years. Namely, 26.3 tons of carpets and carpet coverings were manufactured in Armenia in 2018, showing a rise of 32.8%t from 2017.