Սպորտ 19:51 22/07/2019 Հայաստան
Հարավային Կորեայի Գվանջու քաղաքում անցկացվող ջրային մարզաձևերի ԱԱ-ում հայ ջրացատկորդներն ավարտել են իրենց ելույթները:
ՀԱՕԿ լրատվականի փոխանցմամբ՝ 10 մետր աշտարակացատկի որակավորման փուլում Վլադիմիր Հարությունյանը վաստակել է 318,70 միավոր և զբաղեցրել է 35-րդ տեղը: Լև Սարգսյանը վաստակած 296,10 միավորով 39-րդն է:
Ավելի վաղ Լև Սարգսյան-Վլադիմիր Հարությունյան զույգը 10 մետր սինքրոն աշտարակացատկի որակավորման փուլում վաստակել էր 336,48 միավոր և 12-րդ տեղով դուրս էր եկել եզրափակիչ, որտեղ բարելավել էր արդյունքը՝ վաստակելով 372,48 միավոր: Արդյունքում հայ մարզիկները զբաղեցրել էին 9-րդ տեղը:

Спорт 18:25 22/07/2019 В мире
На проходящем в южнокорейском городе Кванджу чемпионате мира по водным видам спорта армянские прыгуны в воду завершили свои выступления. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Владимир Арутюнян набрал 318,70 очка в квалификационном раунде прыжка с 10-метровой вышки и занял 35-е место. Лев Саргсян набрал 296,10 очка и занял 39-е место.
Ранее пара Лев Саргсян-Владимир Арутюнян в квалификационном раунде синхронного прыжка с 10-метровой вышки набрала 336,48 очка, заняла 12-е место и вышла в финал, где улучшила результат, набрав 372,48 очка. В итоге армянские спортсмены заняли 9-е место.