Սպորտ 19:51 22/07/2019 Հայաստան
Հարավային Կորեայի Գվանջու քաղաքում անցկացվող ջրային մարզաձևերի ԱԱ-ում հայ ջրացատկորդներն ավարտել են իրենց ելույթները:
ՀԱՕԿ լրատվականի փոխանցմամբ՝ 10 մետր աշտարակացատկի որակավորման փուլում Վլադիմիր Հարությունյանը վաստակել է 318,70 միավոր և զբաղեցրել է 35-րդ տեղը: Լև Սարգսյանը վաստակած 296,10 միավորով 39-րդն է:
Ավելի վաղ Լև Սարգսյան-Վլադիմիր Հարությունյան զույգը 10 մետր սինքրոն աշտարակացատկի որակավորման փուլում վաստակել էր 336,48 միավոր և 12-րդ տեղով դուրս էր եկել եզրափակիչ, որտեղ բարելավել էր արդյունքը՝ վաստակելով 372,48 միավոր: Արդյունքում հայ մարզիկները զբաղեցրել էին 9-րդ տեղը:

Sport 18:31 22/07/2019 Armenia
The Armenian divers have ended their performances at the World Aquatics Championship underway in Gwangju, South Korea.
In the qualifying round of the 10m springboard Vladimir Harutyunyan gained 318,70 points and ended up on the 35th position. Lev Sargsyan came 39th with 296,10 points, the National Olympic Committee’s press service reported.
Earlier Lev Sargsyan-Vladimir Harutyunyan pair had collected 336,48 points in the 10m synchronized springboard qualification round and had qualified for the final with the 12th place where the pair had improved the result scoring 372,48 points and placing 9th.