Իրավունք 12:11 24/07/2019 Հայաստան
Վերաքննիչ քրեական դատարանում դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի նախագահությամբ քիչ անց կմեկնարկի ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված կալանքի վերաբերյալ դատավոր Դանիբեկյանի կայացրած որոշման դեմ դատախազության կողմից բերված բողոքի քննությունը։
Կալանքի մեջ գտնվող Ռոբերտ Քոչարյանը ժամանել է դատարանի դահլիճ, այս պահին զրուցում է փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանի հետ։
Նշենք, որ հուլիսի 19-ին նշանակված դատական նիստը հետաձգվել էր բողոքը ներկայացրած դատախազի՝ նիստին չներկայանալու պատճառով։
Հիշեցնենք, որ 2018 թվականի հուլիսի 30-ին, Ռ․ Քոչարյանին մեղադրանք առաջադրելուց 4 օր անց, կալանք է դրվել նրա՝ ինչպես գույքի, այնպես էլ բանկային հաշիվների վրա:
Հունիսի 7-ին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, մասնակի բավարարել էր պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանի ներկայացրած բողոքը՝ արձանագրելով Ռոբերտ Քոչարյանի իրավունքների խախտում:

Право 12:29 24/07/2019 Армения
Сегодня, 24 июля, в Апелляционном уголовном суде под председательством судьи Арсена Никогосяна начинается рассмотрение жалобы прокуратуры относительно решения судьи Анны Данибекян по поводу ареста, наложенного на имущество второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Находящийся под арестом Роберт Кочарян прибыл в зал суда, на данный момент беседует с адвокатом Ованнесом Худояном.
Назначенное на 19 июля судебное заседание было отложено из-за неявки на заседание представившего жалобу прокурора.
30 июля 2018 года, через 4 дня после предъявления обвинения Кочаряну, был наложен арест на его имущество и банковские счета.
7 июня суд общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян частично удовлетворил жалобу адвоката Ованнеса Худояна, зафиксировав нарушение прав Роберта Кочаряна.