Հասարակություն 14:16 08/08/2019 Հայաստան
Օգոստոսի 9-10 ՀԽԳՀ-ը «Weinsommer» գինու փառատոնի շրջանակներում Հարավային Գերմանիայի Ալգոի տարածաշրջանում գինեսերներին ու գինու մասնագետներին Հայաստանի Խաղողագործության և գինեգործության հիմնադրամը կներկայացնի հայկական 9 գինեգործական ընկերությունների գինու 55 տեսակ։
Հիմնադրամից հայտնում են, որ «Weinsommer»-ն արդեն 5-րդ անգամ կազմակերպում է Lerch Wein & Co ընկերությունը, որը հնարավորություն է տալիս տարբեր երկրների գինեգործական ընկերություններին ներկայացնել իրենց արտադրանքը 1000-1500 գինեսերներին, գինու մասնագետներին, HoReCa հատվածի ներկայացուցիչներին և գինու պոտենցիալ սպառողներին՝ Հարավային Գերմանիայից, Շվեյցարիայից և Ավստրիայից։
Օգոստոսի 9-10–ը «Weinsommer» 2019-ի հատուկ հյուրն է Հայաստանն՝ իր գինիներով։ Ըստ կազմակերպիչների երկրի ընտրությունն արվել է՝ հաշվի առնելով Հայաստանի հարուստ գինեգործական պատմությունն ու ավանդույթները և հայկական գինիների յուրահատուկ համահոտային հատկանիշները՝ ինչը Գերմանիայում հաջողության հասնելու և պահանջարկ վայելելու գրավական է ։

Society 15:11 08/08/2019 Armenia
The Vine and Wine Foundation of Armenia (VWFA) will introduce Armenian wines at Germany’s WeinSommer wine festival.
The VWFA will present 55 wines of 9 Armenian wineries to wine exports and wine lovers within the frames of the wine festival in the Allgau region of southern Germany on 9-10 August, the foundation reported.
WeinSommer is being organized for the fifth time by the company Lerch Wein & Co which enables winemaking companies from different countries to present their wines to 1,000-1,500 winemakers, wine experts, HoReCa representatives and potential wine consumers from Southern Germany, Switzerland and Austria.
The special guest of WeinSommer 2019 this time is Armenia with its wines. According to the organizers, the country was chosen taking into account Armenia’s rich wine-making history and culture and the appealing characteristics of Armenian wines which is a guarantee for success and high consumer demand in Germany.