Քաղաքական 19:52 12/08/2019 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է, որ այսօր՝ օգոստոսի 12-ին, ժամը 12:00-ի սահմաններում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասից, դեռևս չպարզված հանգամանքերում, մարտական դիրքը լքել է զինծառայող, 2000թ. ծնված Արայիկ Հայկի Ղազարյանը:
«Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվության, զինծառայող Ղազարյանը գտնվում է նրանց մոտ։ Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն»,-ասվում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։

Политика 21:12 12/08/2019 НКР
Минобороны Арцаха: По информации СМИ Азербайджана, армянский военный находится на азербайджанской стороне
Сегодня, 12 августа, около 12:00, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (НКР), дислоцированной на юго-восточном направлении, военнослужащий Араик Айкович Казарян (2000 г.р.) при пока не выясненных обстоятельствах оставил боевую позицию. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха. «Согласно распространенной азербайджанскими СМИ информации, военнослужащий Казарян находится у них. Для выяснения обстоятельств инцидента ведётся следствие», – говорится в сообщении.